Voisiko

joku sanoa mustikkavuoren kisojen kuuluttajalle ettei kisoja tarvitse sitä kaultta koko ähtärille kuulutta . Voluumit puoleen
3133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onneksi löytyi valittamista kisoista, jossa oli yli 70 lasta juoksemassa. Ymmärrän, että se harmittaa, jos joillain on kivaa. Itsehän menin mielenkiinnolla kisoja katsomaan, kun kuulin kuulutuksen ja Mustikkavuoren kupeessa asun.

Äänestä
  • Oliko Kaarina viellä kuuluutuksis.Pukkasko kepulaista mainosta, kuten pahimmassa painajaisessa.

    Äänestä

Joo no oli siellä mainosta, lippuja, raketteja ammuttiin taivaalle, hornetit lens siellä mainoksineen myös ja mitäs kaikkee siellä nyt tapahtukaan, mitalleissa luki toki se kepu ja kaiverrettu kepun naama, äänihenkilö oli kepu, kaikki oli kepuja, itekki muutuin kepuksi kun oli joku portti minkä läpi piti mennä.

et saa tietää kuka kuulutti, mitäs et kuullut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


no nyt kirjoitti:

joku sanoa mustikkavuoren kisojen kuuluttajalle ettei kisoja tarvitse sitä kaultta koko ähtärille kuulutta . Voluumit puoleen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu