Tulipa sellainen juttu mieleen, että jos Daniela ei ymmärrä itse lopettaa ajoissa ohjelmassa, hän lähes väistämättä joutuu äänestyksiin, koska kuten joku jo sanoikin, Asikainen ei moraaliselta kannalta katsottuna voi pudottaa Danielaa suoraan pelistä pois.
Asikaista selvästi myös harmittaa Danielan tilanne, koska hänen mielestään Daniela oli yksi suurimmista lupauksista tulevan bändinjäsenenä. Pettymys suorastaan paistoi Asikaisen olemuksesta kun Daniela kävi kertomassa "iloisen" uutisensa studiolla. Eikä sitä voi kieltää ettei Danielalla olisi mahtava lauluääni ja itsevarma olemus lavalla. Asikainen on siinä aivan oikeassa.
Vaikka Asikainen tahtoisikin päästää tytön mammalomalle niin onko tuomareilla kilpailijoiden pudottamiseen enää edes mitään oikeutta? Eikö se ole vain ja ainoastaan katsojien tehtävä?
Kuvitellaan vielä että Daniela joutuu äänestykseen. Miten katsojat äänestäisivät? Luultavasti katsojat äänestäisivät Danielan puolesta uteliaana siitä mitä tulee tapahtumaan pallomahaiselle finalistille kisan loppusuoralla ja jos hassusti käy, koko bändissä.
Mitäs olette mieltä hommasta?
Danielan raskaus ja äänestykset
5
1513
Vastaukset
- Jape
En ole niin tarkkaan seurannut, että tietäisin miten jatkossa menetellään : pudottaako kilpailijoita enää vain katsojat vai kenties tuomaristo ?
Mutta niin tai näin, hankala tilanne, koska jos ko. henkilö tippuu, alkaa kauhea kohu siitä, että raskaana olevia syrjitään. Mutta mielestäni hänen itse pitäisi jättäytyä pois, koska on päivänselvää, että meno on vuoden-pari melkoista, juuri sen ajan kun vastasyntynyt lapsi eniten tarvitsee äitiään. Eli aikamoista naiiviutta kilpailijan puolelta, jos hän kuvittelee, että tuleva lapsi ei haittaa tätä hommaa.
Tämä on minun kiihkoton mielipiteeni. - Juuso
tippuiko hän?? voi ei!!
- korkkari
se on alottanu inexillä maanantaina duunit. kun ei staran ura urjennut, niin päätti ryhtyä paskahommiin.
- Minä
korkkari kirjoitti:
se on alottanu inexillä maanantaina duunit. kun ei staran ura urjennut, niin päätti ryhtyä paskahommiin.
Käypä vaikka tsekkaamassa www.ericjon.com
(en oo varma kirjoitettiinko noin) - Tea
Minä kirjoitti:
Käypä vaikka tsekkaamassa www.ericjon.com
(en oo varma kirjoitettiinko noin)www.erickjon.com
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 905177
- 534066
- 252179
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s271887Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161795- 151434
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹281250Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗201036T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43981- 21980