VENÄJÄN PAKOTTEET NOITAVAINO!!!

It’s worth noting that the new sanctions will be imposed without any evidence of wrongdoing and without any legal process for Russia to defend itself. The US and EU cannot be bothered with anything as trivial as due process or the presumption of innocence, which are the cornerstones upon which English Law rests dating back 500 years. Simply put: Russia is guilty because, well, because we say so.

http://www.counterpunch.org/2014/09/10/uncle-sam-does-ukraine/
7118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kummallista leikkinistä pelleilyä nuo eu/venäjä pakotteet.. laittasivat kovimmat pakotteet tiskiin molemmat, eu ja venäj ja katotaan sit et kumpi voitti ja kumpi kärsii eniten ni ei tarvis pelleillä noilla :D

Äänestä
  • Ja tarpeeksi pitkäksi ajaksi.
    Bonuksena viiden vuoden päästä ei välttämättä tarvitsisi edes toveri Putlerin kanssa neuvotella, toiset ukot silloin johdossa jo.

    Äänestä

Länsimaisen oikeusperiaatteen mukaan jokainen on syytön kunnes toisin osoitetaan.
Paitsi Venäjä nyt joka on syyllinen vaikka toisin osoitettaisiin.
Eroaa tämä Obaman tuomio sikäli Stalinin periaatteesta että kun syyllinen on tiedossa niin rikoskin löydetään, mutta Venäjä sen sen sijaan voi olla syyllinen vaikkei määritelty rikostakaan.

Äänestä
  • Onko USA syyllinen tehtyään aseellisen öljynryöstön Irakiin ja tehtyään siellä
    kansanmurhan. Samoin puolustaessaan USA:ta Vietnamin mahdolliselta hyök-
    käykseltä.Hävisi sodan Vietnamille, joka ei ollut sotilaalisesti varustautunut.Kyl-
    vi enemmän pommeja pieneen Vietnamiin, kuin kaikki toisessa maailman so-
    dassa laajoille alueille tiputetut pömmit. Kylvi koko Vietnamin asutuille alueil-
    le geeniperimän vioittavaa myrkkyä. Hävisi kuitenkin sodan, mutta tappoi Olof
    Palmeen kostoksi.

    Äänestä

  • Väärin! Länsimaissa ei ole mitään johdonmukaista syytön/syyllinen oikeuskäytän-
    töä, silloin kun asianosaisina ovat valtiot tai kansanryhmät.

    Äänestä

Maailman valtaa (maailman luonnonvaroja) havitteleva USA näkee EU:n teknolo-
gian jaVenäjän valtavien luonnonvarojen yhdentymisen suurena uhkana valta-
pyrkimyksilleen. Siksi CIA masinoi sodan Ukrainaan. Se oljekarkki/mafiooso kopla,
joka nyt piyää valtaa Ukrainassa omistaa (varastamansa) teräs-ja metalliteollisuu-
den itä ukrainassa ja siellä olevat valtavat hiiliesiintymät.. Näissä tuotantolaitoksis-
sa ja hiilikaivoksissa itä-ukrainan Venäläinen kansanosa työskenteli nälkäpalkal-
la mafioosoille, tehden heille noin 50 miljardin euron omaisuuden länsmaiden fi-
nanssi maailmaan. Oljekakkien käsikassaroina ovat CIA:n masinoimat fasistityyp-
piset sekopäähörhöt .
Zekit ja slovakit, keltit ja anglosaksit. kaledonia ja espanja, ahvenanmaa j suomi
tekivät ja tekevät saman kuin itä-ukraina ja ukraina. Kuitenkin ilman sotimista, koska maailman suurimman terroristin CIA:n näpit eivät ole, olleet, pelissä
näissä maissa.

Äänestä

Miltäs tämä kuulostaa?

1. Venäläismielinen ja korruptoitunut hallinto kumottiin kansan tahdosta.
2. Venäjä kaappasi lähes välittömästi osan tuon entisen marionettimaansa alueesta ja luonnonvaroista itselleen.
3. Tämän jälkeen Venäjä agiteerasi ennalta suunnitellun pitkitetyn sisällissodan vapaan demokraattisen kehityksen jarruksi.

Kostolta vai ettei peräti noitavainolta?

Jonkun mielestä se tosin voi näköjään olla jopa ihannoitavaa ja täysin hyväksyttävää ulkopolitiikkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fleming x kirjoitti:

It’s worth noting that the new sanctions will be imposed without any evidence of wrongdoing and without any legal process for Russia to defend itself. The US and EU cannot be bothered with anything as trivial as due process or the presumption of innocence, which are the cornerstones upon which English Law rests dating back 500 years. Simply put: Russia is guilty because, well, because we say so.

http://www.counterpunch.org/2014/09/10/uncle-sam-does-ukraine/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu