Paastoa ja rukousta Suomen puolesta

4

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Herran Henki puhalta

      Olen paastonnut tämän torstain ja rukoillut. Katson kotonani televisiosta kyseisen ohjelman klo 18:30.

      Mihin aikaan saa syödä? Viimeisen suupalan söin taktisista syistä eilen klo 23.55. Olen varautunut että koko torstain paastoan mutta mikä on virallinen paastoaika.

      • Hienoa, että olet mukana!

        Ymmärtäisin, että tämä päivä tai vuorokausi on se paaston pituus. Sen saa toki jokainen suunnitella itse. Ja jos ei pysty syystä tai toisesta paastoamaan, niin rukoillenkin voi tulla mukaan!


    • Herran Henki puhalta

      Olin koko torstain ruoatta. Otin osaa seiskalla kuulemiini rukouksiin. Heillä olikin sana hallussaan oli helpoa yhtyä niihin rukouiksiin. Siellä oli jokin stop abortille lista. Siihen on hyvä nimensä laittaa.Hienoa, että oli monia mukana kertomassa Herralle mitä Suomen kansana sydämellämme on. Oikein tuli niitä asioita esiin, jotka ovat minua kismittäneet mutta niistä ei ole sitemmin puhuttu mutta tuossa rukouslähetyksessä nousi esiin mm. Suomen suhtautuminen osana EU-mielipidettä Israelin omalle mailleen tlojen rakentamiseen juutalaiselle kansalle.Suomihan meni vuosi-kaksi sitten nuhtelemaan asiasta Israelia. Koin sen erittäin pöyhkeänä tekona.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      84
      6895
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3691
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      44
      3248
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2462
    5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      2182
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      120
      2153
    7. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2079
    8. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      40
      2072
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1778
    10. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      18
      1654
    Aihe