Mentiin kaverin kanssa peliosastolle, minä toiselle ja kaveri toiselle puolelle. Katoin siinä aikani toista puolta ja siirryin toiselle puolelle.
Siellä oli mun kaverin näköinen tyyppi, ite katoin vaan pelejä. Vuorossa oli Doom3, ja kysyin tältä tyypiltä että "pyöriikö tää doom3 sul", johon tyyppi vastas et "jaa-a, en oo kokeillu".
Katoin häntä ja menin paniikkiin; yritin selitellä jotain et "kyl se vaa vaatii paljo tehoja..." sitte luulin sitä myyjäksi mut lopulta tuntemattomaks tyypiks.
Lopuks sanoin et "sori, erehdyin henkilöst".
Tällasia mokia kun ei joka päivä tapahru..
peliosastolla...
snuffman
2
1359
Vastaukset
- KIKI
Turpakiinni
- snuffman
uhriko se siel
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h42726Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062541Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42239Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321443
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141433- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201053Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938