Popin portsarit saivat kaikki lähteä. Uutta verta tulee kuukauden sisällä! Hienoa PKO! Oli ilmeisesti ollut viimeinen tikki se kahakka.
Onko se muuten ihan huhupuhetta, että uusi ravintola gigglin marlin rantautuu Joensuuhun?
Bepopin portsari saivat potkut
19
6026
Vastaukset
- mie vaan
Kaikki ne portsarit olikin yhtiä kusipäitä, varsinkin se ylimielinen harmaahiuksinen ukko, ihmeellinen hoopo.
- Tyytyväinen
Jee jee!!
oon todella tyytyväinen jos se harmaa hiuksinen äijä poistuu sieltä...On meinaan aika omituinen tapaus. - Ineen_vaan
Tyytyväinen kirjoitti:
Jee jee!!
oon todella tyytyväinen jos se harmaa hiuksinen äijä poistuu sieltä...On meinaan aika omituinen tapaus.Siis se harmaahiuksinen takatukka-neandertal?
Asiaa. Kumman ylimielinen kaveri tosiaan. Jollainhan se on egoa pönkitettävä, mutta "Yön Kuninkaana" heiluminen ei taida kuulua enää nykyaikaiseen asiakaspalveluun. - just se
Ineen_vaan kirjoitti:
Siis se harmaahiuksinen takatukka-neandertal?
Asiaa. Kumman ylimielinen kaveri tosiaan. Jollainhan se on egoa pönkitettävä, mutta "Yön Kuninkaana" heiluminen ei taida kuulua enää nykyaikaiseen asiakaspalveluun.se harmaa takatukka, mulkku. Todella törkee aina.
Onneksi lähtee poies.
Itseasiassa kaikilla niillä tai no niin melkein, on kusta päässä. Mitälie luulevat olevan, kun ovat jonkun ravitolan pokeja :P...sehän on melkein ku presidentti :). Just, asenne ainakin se. - .......
just se kirjoitti:
se harmaa takatukka, mulkku. Todella törkee aina.
Onneksi lähtee poies.
Itseasiassa kaikilla niillä tai no niin melkein, on kusta päässä. Mitälie luulevat olevan, kun ovat jonkun ravitolan pokeja :P...sehän on melkein ku presidentti :). Just, asenne ainakin se.liikkeellä... Tämä kahakka oli Tempossa ja Temposta ne portsarit lähtee pois eikä popista!
- Mistä kuulit?
Mistäs sinä tuollaista oot kuullut??
Ja mistä kahakasta on kyse?- jet
Saivat kenkää kaikki ja niillä on kuukauden irtisanomisaika.
- kol
Multa vääntivät 13.06.2004 käden,män nivelsiteet paskas.Sit valehtelivat poliseille silmät ja suut täyteen!!!
- yöeläjä
Joo, mäkin olen kuullut villiä huhua, että giggling marlin avaisi yökerhon Joensuussa. Oisko vaikka siihen Carelicumin talon toisen kerroksen isoon tyhjään huoneistoon? Kovasti sitä näytetään remppaavan...
- dust
siihen apteekin yläpuolelle on tulossa baari joka on auki 10-04. on kuulemma hirveä salaisuus, josta on kerrottu vain apteekin yms hlökunnalle, koska remontista aiheutuu meteliä... leviää kyllä juorut nopeasti. =)
- *smirf*
dust kirjoitti:
siihen apteekin yläpuolelle on tulossa baari joka on auki 10-04. on kuulemma hirveä salaisuus, josta on kerrottu vain apteekin yms hlökunnalle, koska remontista aiheutuu meteliä... leviää kyllä juorut nopeasti. =)
kyllä vain, uusi baari avautuu joulukuun alussa siihen apteekin yläkertaan... ei ole mitään huhu puhetta vaan täyttä faktaa! Tietääköhän kukaan mahdollisesti ikärajoista? K-20 vai K-18??
- Giggler
*smirf* kirjoitti:
kyllä vain, uusi baari avautuu joulukuun alussa siihen apteekin yläkertaan... ei ole mitään huhu puhetta vaan täyttä faktaa! Tietääköhän kukaan mahdollisesti ikärajoista? K-20 vai K-18??
Mikäli tämä huhu nyt sitten pitää paikkansa, niin...
Ainakin noissa muissa Suomen Gigglin Marlineissa on ainakin lauantaisin ikäraja 22. Loistavaa!
Sais olla jopa K-24, sillä 25-30 vuotiaille ei Joensuussa oikein ole kunnollista illanviettopaikkaa. Ketju lisäksi yksityinen! - Emmihdys
Onpas kiva, jos jollekin disko-helvetille löytyy tilat, mutta vanhalle kunnon Kerubille ei millään:(
- Yöeläjä
Emmihdys kirjoitti:
Onpas kiva, jos jollekin disko-helvetille löytyy tilat, mutta vanhalle kunnon Kerubille ei millään:(
Totta. Kerubi pitäis saada ehdottomasti takas! Kuitenkin hyvä, että edes jokin uusi paikka tulee, ja erityisesti sellainen, jossa voi käydä jos kaljahammasta kolottaa vielä 02 jälkeen. Bepop ei ole sellanen paikka.
- OIS HYVÄ
Giggler kirjoitti:
Mikäli tämä huhu nyt sitten pitää paikkansa, niin...
Ainakin noissa muissa Suomen Gigglin Marlineissa on ainakin lauantaisin ikäraja 22. Loistavaa!
Sais olla jopa K-24, sillä 25-30 vuotiaille ei Joensuussa oikein ole kunnollista illanviettopaikkaa. Ketju lisäksi yksityinen!Ihan perjantaina ja lauantaina sais olla k-24! Siis aina on niitä teinejä, sitä paitsi Popissakin on "alaikäisiä" v.loppusin...olisi helpompi katoa kuka on päälle 20, kun 20.
- KAHAKKA?
Mikä kahakka se on ollut josta potkut?
- se on
Oikein jos Popin portsarit saa potkut... aivan älyttömiä juttuja olen niistä saanut kuulla, ja välillä itsekin joutunut heidän egoismin kohteeksi... varsinkin juuri se "Björn Borgi", ei uskoisi olevan asiakaspalvelu alalla.. PKO voisi muutenkin hellittää otettaan Joensuun yöelämästä, onneksi tähän onkin tulossa muutos..
Karjalaisessa oli paikkoja vapaana-ilmoitus Giglistä, myöskin niiden nettisivuilla on ilmoitus jotta Joensuu..
Ihmettelen vaan kummasti jos se JOULUKUUSSA siihen apteekin yläkertaan tulee, nimittäin aika minimaaliset tilat yökerholle... - Tervaskanto
..Siis onko tosiaan se "Kari Vepsä alias Leijonakuningas alias Vale Pentti Matikainen" saanu potkut siitä ovilta?? Sehän tarkottas sitä,että tääkin pääsis taas parin vuoden tauon jälkeen kenties poppiin sisälle :)
...PS..Terveisiä vaan tälle Mulkqvistin sanakirja määritelmälle, että mee töihin vaikka verkonpainoks, ettei sinuu tartteis enää maanpinnalla kattella!! Oot kiusannu jo tarpeeks ihmisiä täällä jenssissä!- totta
Kyllä ne Popin poket vielä eilen siellä oli töissä, varsinkin se Hippiletti.. kovasti kyllä odotin että sitä ei tarviis enää nähdä...
oli joku aloittelijan nulikka, tai mikä lie siinä ovella ja jonotutti ihan tahallaan n.15 minuuttia vaikka jonot oli aika pitkät.. piti kuulema tarkistaa eräs asia vaikka toinen poke vieressä sanoi että asia on selvä, mutta inttämällä intti että se pitää tarkistaa pomolta...
virkaintoilijoita löytyy näköjään tässäkin ammatissa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984852Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113870Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701343En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851259- 531145