Se heikoin lenkki

Se Avarakatseinen

Karjalan Palautus -palstalla harjoittelevat ne heikoimmat ja suorastaan surkeat trollitehtaan opiskelijatyöläiset. Niitä esiintyy palstalla lähes pilvin pimein, mutta kohtapian R Y S S ÄT palkitsevat vanhan valtionsa (Neuvostoliitto) muistoa kunnioittaen NE täpärästi riman ylittäneet ja potkivat surkimuksia persuksille.

http://yle.fi/uutiset/tutkija_verkkosodan_takana_voi_olla_pietarissa_sijaitseva_trollitehdas/7469539

Ehkä voimme tavata jossain Pietarin tai Viipurin kellarikapakassa ja vaihtaa mielipiteitä siitä, miten Neuvostoliitossa elettiin ja miten Venäjällä eletään ja mikä on seuraavan valtion nimi, romahduksen jälkeen?

3

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jkjkjkjkjkjkkj

      Kyllä tämän palstan suurimmat trollit ovat sinä avara ja evakkopoika.

    • Vihan Torstit

      Mistä löytyy Suomen uusnatsit ja juutalaisten juoksupojat nykyään.

      Tuntomerkit:

      Niillä on leijonariipus kaulassa, ne kiittää veteraaneja saiteillaan http://prokarelia.net/fi/ (kiitos kun autoitte meitä vaihtamaan susirajan takaiset arvottomat maat Länsi-Suomen kultamaahan), ne puhuu toisinaan mie ja sie, ne on ulkomaalaisvastaisia hörhöjä
      http://www.youtube.com/results?search_query=seppo lehto&search_type=

      Ne käyttää liimaa, keskiolutta, hormooneja, sieniä ja huumeita väärin ja aina niillä on kaipuu Pohjois-Karjalaan ottamaan hiipivää hölmöyttä auringon nousuun.

      Ne ihailee kaikkia diktaattoreita kuten Obamaa, Stalinia, Bushia ja juutalaista Hitleriä ja ne uskoo, että juutalaisvetoinen Usa antaa niille Karjalan takaisin heti kun Suomi saadaan liitettyä NATOon.

      #Akateeminen Karjala-Seura (AKS) oli vuosina 1922–1944 toiminut ylioppilaiden ja akateemisen eliitin muodostama kansallismielinen järjestö, joka olemassaolonsa aikana hallitsi suvereenisti akateemista maailmaa ja ylioppilaskuntaa. Lisäksi AKS:llä oli paljon vaikutusvaltaa Suomen sisäpolitiikassa jo pelkästään siksi, että sen jäsenkuntaan kuului monia merkittäviä politiikan toimijoita."

      "Sotien jälkeen Ison-Britannian ja Neuvostoliiton valvontakomissio lopetti seuran, neuvostoliittolaisten toimesta, vuonna 1944 "fasistisena". Pääasiallisena syynä oli AKS:n kansallismielinen ja venäläisvastainen luonne. Seuran lähes kaikki arkistot ja aineistot piilotettiin tai hävitettiin."

      "AKS:n kanssa toimi limittäin Vihan Veljet -niminen venäläisvastainen salaseura. Alussa AKS:n mottona oli Työväestö on voitettava isänmaalle!, koska luokkataistelun katsottiin häiritsevän Suur-Suomen luomisen tavoitetta."

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Akateeminen_Karjala-Seura

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Suur-Suomi-aate

    • toiäijäonhintti

      Tuo yks äijä on iha hintti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      251
      4535
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      127
      2971
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2742
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1710
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1553
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1451
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1304
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1216
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      204
      1083
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1075
    Aihe