Euroopan muslimien olisi jo vihdoin viimein aika nousta vastustamaan heitä kohtaan nykyään harjoitettua RÄIKEÄÄ epätasa-arvoa ja sortoa! Tämähän on ilmiselvää yhteen vähemmistöryhmään kohdistuvaa rasismia ja vainoa! Meidän täytyy näyttää, että jos meitä vastaan isketään, me iskemme takaisin! Olemmeko lampaita, vaiko uskonnostaan, kulttuuristaan ja perinteistään ylpeitä MIEHIÄ!!?? Silmä silmästä ja hammas hampaasta! Vielä Euroopan rasistiset kristityt alistuvat hyväksymään islamin tasavertaiseksi kristinuskon rinnalla, sekä muslimien oikeuden asua ja harjoittaa omaa kulttuuriaan ja elintapojaan uudessa kotimaassaan! Ja jos eivät hyväksy, olisi ehkä syytä muistuttaa heitä siitä, että olemme MILLOIN ja MISSÄ tahansa valmiita iskemään takaisin meitä sortaneita vastaan. Ranskalaiset todella kerjäävät verta nenästään!
________________________________________________
Huivi johti erotuksiin Ranskassa
Ranskassa kaksi muslimityttöä on erotettu koulusta, koska he eivät suostuneet noudattamaan kouluihin määrättyä huivikieltoa.
Itä-Ranskassa sijaitsevan koulun rehtorin mukaan tyttöjen ja heidän vanhempiensa kanssa oli neuvoteltu asiasta, mutta perheet eivät suostuneet luopumaan huivien käytöstä.
Tämä on ensimmäinen kerta, kun oppilas erotetaan koulusta viime kuussa voimaan tulleen huivikiellon perusteella.
Ranska uskoo uskonnollisten symbolien kieltämisen vähentävän syrjintää kouluissa.
AFP, Reuters
Muslimien aika jo ryhdistäytyä!
7
220
Vastaukset
- Tjaaha
Voisikohan nykyinen, ylilyöty ja perusteiltaan väärä muslimikammo länsimaissa johtua Islamilaisten fundamentalistipiirien järjettömistä terroriteoista?
Voisiko olla mitään typerämpää tapaa taistella sitä vastaan kuin lisäväkivalta? Mikä lisäisi Islamin vastustusta enemmän kuin uudet iskut?
Silmä silmästä, hammas hampaasta -periaate todettiin lainsäädännössä vanhentuneeksi jo yli kolme tuhatta vuotta sitten. Olisiko liikaa pyydetty, että täyspäiset, nykyaikaiset ihmiset jo luopuisivat siitä.- löytyy
muualtakin, terroria myös:
YLE24
" ISRAELISSA vaikutusvaltaisen
Shas-puolueen hengellinen johtaja on
käskenyt puolueen parlamenttiedustajien
vastustaa pääministeri Ariel Sharonin
suunnitelmaa Gazasta vetäytymisestä.
Määräys ei kaatane esityksen läpimenoa
äänestyksessä tiistaina mutta on
kuitenkin takaisku Sharonille."
- Masa
...kylläpä sylki lenti tekstissäsi. Miten se liittyi liitteenä olleeseen uutiseen? Olen iloinen, että Suomessa koululaiset saavat tulla kouluun, vaikka heillä olisikin rätti päässä.
- tarantino
... sen pitäisi mennä !! Jos Ranskalaiset on sitä mieltä, että ei saa mennä huivi päässä uskonnon takia kouluun niin miksi ei jokaiselta kristityltä tai mitä lie ovatkaan kielletä esim. ristien pitämistä kaulassa ja jos tuliski risti kaulassa kouluun niin eikun potku perseeseen ja kotia.Eihän tähän sen kummempaa terrorismia tarvii sotkea.Vähän vain kansojen välistä tasa-arvoa.
- Marksman
Ranskassa kiellettiin myös juutalaisten päähineet ja kristityiltä isot ristit.
- Dolph
Olen toki samaa mieltä, että uskonnonvapaus täytyy olla maailmassa. Mutta viattomien tappaminen on paljon pahempaa kuin huivien kieltäminen. Lait koskevat jokaista, myös muslimeja.
- Ari "käde" Kähärä
Nämä kiusatut ja sorretut muslimit voivat palata isiensä maille valittamaan,jos ei kelpaa integroitua siihen yhteiskuntaan mihin ovat päässeet.Ei uskonnon vapaudessakaan saa mennä liian pitkälle,koska se aiheuttaa vain näkemysten välistä jännitettä ja aiheuttaa sekasortoa,mikä taas ei ole minkään yhteiskunnan etu.
Suomessa on valitettavasti sama eurooppalainen yletön suvaitsevaisuuden meininki,jossa etniset vähemmistöt sortavat valtaväestöä vaatimalla vapauksia tehdä asioita oman kulttuurinsa mukaan.
mm. tyttöjen ympärileikkaukset,mikä meillä on kielletty ja nyt kuitenkin annetaan jopa apua ko.toimenpiteen tekemiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135