Kommunismissa on uskonvapaus mutta en vain suosittele uskontoa sillä se saa mielestäni vain aikaan pahaa ja uskontohan alistaa ihmiset tietyihin normeihin yhdysvallatkin käyttää uskontoa tekosyynä sotaan joka kerta kun jenkit lähtevät tekemään pahojaan niin yhdysvaltojen presidetti sanoo jokaisen puheen lopussakin "Jumala suojelkoon amerikkaa"joka antaa heille oikeuden mennä pistämään kehitysmaita palasiksi ja se on totta että Marx hyökkäsi uskontoa vastaan sillä hän huomasi sen vääryyden.
Kommunismissa on uskonvapaus!!!!!!!!!!!!
-Lenin-
4124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Luen kommunismin mustaa kirjaa, mitä suosittelen sinullekkin..Niin on melkoisen turha väittää, että ainakaan käytännössä kommarit hyväksyisivät muita kuin kommareita.
ei ole saanut mitään pahaa aikaan????? Mietippä vähän vaikkapa Stalinin hirmutöitä, niin ei tarvitse tulla urputtamaan uskontojen vaaroista. Kommunismi kuoli osaltaan siksi, että se kielsi Jumalan. Sitten voit vielä vaivata hieman aivonystyröitäsi, ja miettiä esim. Kiinan nykyistä tilannetta ja "ihmisoikeuspolitiikkaa" ;)
johon kuulutaan vain kahdesta syystä: pakosta tai tyhmyydestä. Sinusta näkee, että sinä olet tyhmä. Et osaa edes välimerkkejä laittaa tekstiisi!
Ja höpö....
Juuri kommunismi orjuuttaa ihmisiä niin, että ei ole vapautta.
Katsotaan vaan miten asiat on kommunistimaissa, eipä ole kehumista.
Ei merkitse, että jos yksi amerikan pressa mesoo jumalan nimeen vääriä asioita, että syy olisi kristittyjen uskossa. Rakkaus ja armo on tärkeintä kristittyjen uskossa.