Nopeusrajoitusten rikkojat

Turhaa ajanhukkaa paasata teille. Jokainenhan maksaa huvittelunsa itse.
5858
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

vaan yhteisten pelisääntöjen rikkomisesta ja vaaran aiheuttamisesta.

Veikkaan että se harkitsevampi osa jopa noudattaa sääntöjä ja rikkojat ovat sitä "heikompaa ainesta".

Äänestä
  • Saksassahan oli 30-40-luvulla erityisiä lakeja erityisiä kansalaisia varten. Olisit erittäin hyvä henkilö valvomaan niiden noudattamista.

    Äänestä

reiluu 8 vuoteen ei ole tullut sakkoja mutta takana tulleille torttuja housuun...
sillä vaan kun huomaan jossain epäilyttävän auton kyykkimässä niin tiukka lukko jarrutus alle sallitun ,on meinaan monta kertaa meinnu tulla perässä kykkijä konttiin..
mutta eipä ole tullut sakkoja
mutta tämä kesä on ollut parasta aikaa kunnon poljentaa ihan siitä syystä kun omalle reitilleni tuli hidasteita ja ajan nyt ihan vittuillessani muista välittämättä ,en anna tietä ,30-40 on vähintään yli sallitun ja varsinkin hidasteiden välillä tuplat..
nyt poljettu noin 7 kk ja jatkan tätä tyyliä niin kauan kuin saan sakot niin pääsen laskemaan päivä/ kilometri hinnan...ja se on halpa tällä menolla..mutta nyt meinaa pukata talvee päälle ja joutuu hidastaa hiukan...
:) hieno homma sanon minä ja liikenne turvallisuus on parantunut ?

Äänestä

Miksi sitten paasaisit? Eihän asia edes sinulle kuulu jos toinen haluaa ajaa kovempaa.

Äänestä
  • Kerrankin ajelin satasen alueella 15-20km/h ylinopeutta, jonka johdosta poliisien siviiliauto pysäytti mut. No mikäs sen mukavampaa kun auton luo tuli vaalea- ja punatukkaiset naispoliisit. Siinä sitä sitten rupateltiin ja luvattiin ajella kiltisti. Ei puhettakaan sakoista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pauli1 kirjoitti:

Turhaa ajanhukkaa paasata teille. Jokainenhan maksaa huvittelunsa itse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu