"Diagnoosinsa googlettavat potilaat huolettavat lääkäreitä - SS: "Moni potilas on mielestään saanut riittävät tiedot suomi24 -nettikeskustelussa"
http://www.talouselama.fi/uutiset/diagnoosinsa googlettavat potilaat huolettavat laakareita ss moni potilas on mielestaan saanut riittavat tiedot suomi24 nettikeskustelussa/a2265714
http://www.talouselama.fi/uutiset/diagnoosinsa googlettavat potilaat huolettavat laakareita ss moni potilas on mielestaan saanut riittavat tiedot suomi24 nettikeskustelussa/a2265714
Vastaukset 5
Vanhimmat
huuhaalta saa nopeasti ja halvalla diagnoosin vaivaan kuin vaivaan. lääkärit ja psykiatrit ovat tarpeettomia.
Ne vit.un lääkärit ovat huolissaan siitä etttä diagnoosi olisikin oikea. Näin he eivät voisi hoitaa hyppykuppaa kengurukepillä joka on edullinen verrattaessa oikeaan hoitoon joka maksais 200 000
https://www.youtube.com/watch?v=vDwGLr1B3TA
"- Kun tulee yhä uusia hoitomuotoja, ammattilaisenkin on vaikea etsiä tiedon alkuperäislähde sekä arvioida sen luotettavuus ja soveltuvuus Suomen oloihin. "
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014091518663445_uu.shtml
Se on niin että Suomen olot ovat niin erilaiset ettei täällä voi hoitaa yhtään mitään
Tosi kuin vesi. Huuhaa-palsta on kroonista aivovammaa potevien lempisivusto. Täältä saa vertaustukea.
Täältäkö se tieto löytyy ? Kävin työpaikkalääkärin vastaanotolla ja se sano.että hän laittaa mulle lähetteen mömmögrafiaan. Mömmögrafia ???? - mitä se oikein on ? Ettei vaan olis valelääkäri.