Nyt olisi aika tehdä myös eduskunnassa muutos jossa olisi 100 kansanedustajaa heidän avustajansa.Säästöjäkin saataisiin melkoisesti palkkojen/eläkkeiden yms.muodossa.Tämän päivän tietoyhteiskunta ei tarvitse enään
200 kansanedustajaa kun vielä EU:ssa on melkoinen määrä suomalaisia eri tehtäsissä(europarlamentti yms. viroissa)
200 kansanedustajaa kun vielä EU:ssa on melkoinen määrä suomalaisia eri tehtäsissä(europarlamentti yms. viroissa)
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olisi tarvittu ajat sitten vain 100 kpl sontaa puhuvaa valehtelija, tyhjän toimittajaa.Nykyisin kallista huvia vain, pelleilyä.
nyt on hyvä aika tehdä muutos..kun on uudet vaalit.jouto sakkia aivan liikaa.velka rahalla pelleiliöitä.hallitus 3 suurimmasta puolueesta.ministeritkin riittää vähemmän.paljon oli jälleen kysely tunnilta pois olioita..vasta kasä loma loppui..