Hyvä näyttelijä tuo Lipponen.
Osaa vakuttaa vaikka onkin sisältä
puhdasta punapaskaa.
Älkää antako itsevarmuuden hämätä,
se johtuu pelkästään viskistä.
Lukashenka ja lipponen,
kiitos ei ! ! !
Osaa vakuttaa vaikka onkin sisältä
puhdasta punapaskaa.
Älkää antako itsevarmuuden hämätä,
se johtuu pelkästään viskistä.
Lukashenka ja lipponen,
kiitos ei ! ! !
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ronald Reagan oli erinomainen USA:n presidentti.
Vertaus Paavo Lipposeen ei ole huono.
Paavo Lipponen on yksi Suomen historian parhaista pääministereistä.
Paavo Lipponen on valtiomies.
Jos Lipponen kehittelikin ennen viime eduskuntavaaleja hengenheimolaisensa Berlusconin kanssa valheen elintarvikevirastosta, ja jos hän nyt vastaavalla tavalla valheellisen tekopyhästi hyökkääkin voimakkaasti kokoomuslaista kuntapalvelujen yksityistämisintoa vastaan, niin kyllähän Ronald Reaganin aikoinaan Amerikan keskilännessä antama vaalilupaus vielä voittaa Lipposenkin kehitelmät.
Reagan nimittäin lupasi hihhuliuskonlahkoille näiden ennustaman ja kaipaaman maailmanlopun, jos vain tulee valituksi Valkoiseen taloon.
Eikä tainnut paljoa puuttua etteikö tämä dementikko olisi lupaustaan pystynyt pitämäänkin. Turhaa kaunistella sekopään tekemisiä. Mies oli jo toimikautensa alussa niin aivoiltaan pehmennyt, ettei pystynyt tekemään eroa elokuvarooliensa ja todellisten tapahtumien välillä, vaan väitti sitkeästi mm. osallistuneensa toiseen maailmansotaan.
Saa nähdä milloin Lipponen alkaa muistella omaa osallistumistaan Irakin sotaan...
...