Tämän kirjoitukseni jälkeen telaketjufeministit varmaan tulevat kyltteineen ja jyrää meitin, mutta en voinut olla kirjoittamatta tätä näkökulmaani tähän, jo travestian piirteet saaneeseen, lasten sieppausjupakkaan..
Ensinnäkin, jos lapset ovat kasvaneet suurimman osan elämästään Amerikan Yhdysvalloissa, miten voidaan olettaa, että heillä on parempi elämä täällä pohjolassa? Jos äiti yhtään välittäisi lapsiensa tulevaisuudesta, hän antaisi heidän olla isänsä kanssa Ameriikoissa, jossa muuten on maailman parhaat opinahjot Harward, Campridge, MITT, jne. Nyt tämä (varmaan?) mielestään hyvää tarkoittava äiti raahasi lapsensa Suomeen ja piilotteli heitä ties missä korpitorpissa kunnes viranomaiset - muuten täysin lakiperusteisesti - vapautti heidät panttivankeudestaan. Ottaako kukaan oikeustajuinen kansalainen huomioon, että lapsiaan piilotteleva äiti saattoi estää näitä mahdollisesti tulevia Einsteinejä opiskelemasta maailman parhaissa yliopistoissa taikka vaan suomalaisen koulujärjestelmän piirissä.
Se, että lapset kertovat haluavansa jäädä Suomeen, saattaa johtua pelkästään äidin harjoittamasta sairaasta aivopesusta. On sanomattakin selvää, että piilottelu pitkin korpimaisemia, heikolla ravinnolla, varuillaan olossa sekä unenpuutteessa johtaa väistämättä siihen, että taisteluväsymyksen vaivaamat lapset suostuvat lähes mihin tahansa ja sanovat mitä tahansa, että tämä piina loppuisi. Tästä meillä on hyviä esimerkkejä Pohjois-Korean koulutusleireiltäkin!
En voi kuin ihmetellä sitä, että kun rakastava ISÄ kidnappaa lapsensa, esim. Venäjälle, Turkkiin, Egyptiin, tms. valtioon, josta äiti on löytänyt itselleen maailman ihanimman ruskeasilmäisen uroon, niin johan sitä Ulkoasiainministeriön antisieppautoimikunta ryhtyy asian tiimoilta puuhastelemaan ja luovutussopimusta kirjoittelemaan. Miksi Isällä ei ole näitä perusoikeuksia: olla lastensa kanssa? Onko tämä ulkomaaneläjä vain suomalaisen äidin leikkikalu tai seksilelu, kunnessa se osoittaa oman tahtonsa eli siis menee rikki!
Suomen virallinen kantahan on selvä, mutta nämä typerät femakkokansalaiset paapovat näitä kansainvälisiä rikollisia, jotka Yhdysvalloissa onneksi osataan tuomita liittovaltion lakien perusteella pitkiin vankeustuomioihin!
Eikö maailmassa ole enää kukaan muu oikeassa kuin suomalainen Äiti? Eivätkö lait koske suomalaista Äitiä? Onko suomalainen Äiti jotenkin erilaisempi, kuin välittävä egyptiläinen isä?
Amerikkalaispoikien elämä pilalla!
6
359
Vastaukset
- TroboZ
Ehdottomasti samaa mieltä. Samanlainen tilanne käytiin, kun Kerstin Campoy (tjsp) "kaapattiin" lapset Yhdysvaltoihin. Tämäkin oli lain oikeudella tapahtunut "kaappaus". Tällöin myös suomalaiset protestoivat.
Nyt suomalainen nainen on törkeästi rikkonut lakia. Oikeuden päätöksellä on todettu isän olevan parempi vanhempi ja me emme voi tietää niitä taustoja, mitkä tähän päätökseen johtivat. Oikeudessa on varmasti punnittu monia asioita, joita äiti ei ole meille halunnut tuoda esiin. Nyt suomalaiset ovat tehneet oman kantansa vain äidin versioita kuuntelemalla.
Törkeäksi vielä tilanteen teki, kun lapsien terveys vedettiin mukaan. He olivat ryhtymässä nälkälakkoon. Tuon ikäiset lapset eivät ryhdy nälkälakkoon ilman suurta manipulaatiota. Tässä tapauksessa manipuloija on ehdottamasti ollut äiti. Näin äiti myös vaaransi omien kasvavien lasten terveyden.
Onneksi poliisit vapauttivat lapset äidin heille langettamasta hengenvaarallisesta vangeudesta ja toivottavasti heillä on jatkossa tasapainoisempi vanhempi, joka ei ala käyttämään lapsia omien henkilökohtaisten intressien ajamiseen.- KansalaisHaktivisti
Totta hurajat!
Kerstin Campoy todettiin alkoholistiksi, kun hänen juttunsa todelliset piirteet alkoivat paljastua.
Tuntuu kuin nämä "välittävät" äidit saisivat terrorisoida -- ja sitähän tämä on: TERRORISMIA! Täysin yhteiskuntajärjestyksestä ja laista piittaamatonta toimintaa, minkä tarkoituksena on vahingoitta isää -- täysin sairasta rikollisuutta, jossa viattomia lapsia käytetään häikäilemättömästi koston välineinä! Suomalaisen oikeusjärjestelmän luotettavuus on korkea, viranomaiset ovat maailman vähiten lahjottuja (mikä kävi ilmi eilisistä uutislähetyksistä), miksi siis viranomaisemme eivät pystyisi harkitsemaan tätä tilannetta kokonaisuutena!
Yhdysvaltain oikeusjärjestelmä on yksi maailman suurimpia, joten jokin syy täytyy olla sille, että lapsia ei ole tuomittu äidille! Tuomittu, vastenmielinen sana muuten: huoltajuus tuomittu isälle, ikäänkuin se olisi jokin tuomio.. Kyllä isälläkin täytyy olla oikeuksia!
- Jukka
USA on väkivaltainen ja muutenkin toimimaton yhteiskunta Suomeen verrattuna. Kuten me kaikki tiedämme elämä on Suomessa paljon turvatumpaa kuin jossain USA:ssa, jossa vaara joutua kadulla ammutuksi on todella suuri. Miksi asettaa nuoret pojat tälläiseen riskiin kun voisivat elää turvattua elämää Suomessa?
- tämän?
Mistä päättelet että ameriikka on turvattomampi paikka ameriikkalais pojille kuin suomi. Onhan toki tosi, että ko. maan johdossa on idiootti sätkynukke, mutta muistanet että siellä on mm. maailman kehittyneimmät tutkimuslaitokset ja tieteen sekä tekniikan taitajat. Jos joku psykoottinen ämmä kaappaa lapsensa suomeen ja saa manipuloitua mm. sinut uskomaan sepitelmäänsä todeksi, et juurikaan poikkea esim. paleista jotka on saatu uskomaan että allah on akhbar. Se toi joukkopsykoosi tarttuu taitavan manipuloijan svustamana lähes kaikkiin helposti manipuloitaviin tyyppeihin, jopa joihinkin ns. viisaisiin. Joten koita ottaa jotain rauhoittavaa ja mieti vaikka miksei Lopen uupuneet nousseet tänäkään vuonna Jääkiekkoliigaan, mutta jos alkaa ahistaan ni ota joku vähän helpompi asia ajateltavaksi.
Lopuksi sanoisin että lait ja sopimukset on tarkoitettu suojelemaan kaikkia ihmisiä jopa heikkolahjaisempiakin, toisten mielivallalta. - .....
Vai Tiedonantajasta? Jenkit paha, Stalin hyvä, juu, näinhän se varmaan on.
- tämä?
oikein on? Toistoako?
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000005066461
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6437916Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4522201Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2292105- 1431680
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511226Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251211Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule991084Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65831Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.54733Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill6721