Lukekaa idiootit Jatkoaikaa

LukkoFAN.

Lukekaa idiootit Jatkoaikaa ja Jatkoajan kausiennakko. Siellä Lukko on arvioitu finaalitiimiksi, eli kahden parhaan joukkoon.

Sillä ei ole mitään merkitystä miten päin te itkette. Totuus on se, että Lukko on kahden parhaan joukossa. Näin ovat asiantuntijat arvioineet.

Millaisia arvioita sinä esität Lukon menestyksestä? Onko finaaleissa pelaava Lukko ylivertainen ykkönen? Entä minun penkkaustulokseni 185 kg? Olenko minä ylivertainen ykkönen?

4

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Musculus Maximus

      Lukko on joukkueista paras ja LukkoFAN faneista.

      Voin jo uneksia finaalin: Lukko hakkaa kiekkoa sisään ja LukkoFAN hakkaa vastustajan faneja katsomossa ja lippujonossa.

    • Finaalitiimi vai?

      No, mitä sitä turhaan pelaa, kun se finaalipaikka on jo varma? Lukko voisi keskeyttää pelaamisen ja odottaa niitä finaali-otteluita rauhassa. Tietenkin muut joukkueet olisivat katkeria, varsinkin nyt kun Lukko on hävinnyt kaikki pelinsä ja on kahden huonoimman joukossa, ehkä kohta jo jumbona. Aika ylivertainen jumbo.

    • Ei yhtään voittoa

      Taas Lukko hävisi! Nyt on jo viimeisenä, hyvältä näyttää tulevaisuuden finaalipaikka.

    • vyuuijipooghuj

      Muutenhan tuo Lukko on kova , mutta joukkueessa ei ole kuin puolitusinaa pelimiestä Niskala , Lahti , Koivisto , Gagnon ,Vahalahti ja Zabolski .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      94
      9417
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      74
      4908
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      44
      4571
    4. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      8
      2368
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      100
      1576
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      43
      1395
    7. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      53
      1310
    8. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1286
    9. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1252
    10. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      45
      1192
    Aihe