Presidenttiehdokkaat esiin!!!

Ari-Matti

Miksi kukaan ei ilmoittaudu haastajaksi Tarjalle? Meillä on paljon päteviä ehdokkaita, mutta miksi heitä ei nosteta esille? Rupeaa armeijan käynyttä heteromiestä jo sieppomaan tuo Tarjan arvomaailma. Luulisi olevan Suomessa muutakin korjattavaa kuin bikiniesitykset ja maamiinojen korvaus jollain hemmetin kalliilla järjestelmillä. On meillä muitakin kohteita minne sijoittaa ne rahat.

Jos näin jatkuu niin mietin kyllä vakavasti että äänestän puoluerajan yli. Ei kiitos enää Tarjaa.

3

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Henkka

      Minäkin armeijan käynyt ja hetero. Mikä pirun hinku ja viisaus siinä bikinien vahtaamiseen sisältyy. Paljoko löytyy omalla nimellä julkisuuteen niitä miehiä kertomaan, että on kehittävää ja älyllisesti rakentavaa vaharata niitä bikiniperiä kuin sonnit uutta veräjää ja leuanpäästä kuppiin valuneen kuolan juonti vie nämä kääpiöt onaniansa huipulle. Usko huvikses, se loppuu ja pitäköön varusmiehet kädet peiton alla.

      • Ari-Matti

        hiukan arvokkaammat tehtävät kuin miettiä jotain bikininäytöksiä. On noita bikini näytöksiä joka puolella maata muutenkin niin miksi armeijassa ei saisi olla?

        Kyllä Martti ja Mauno oli eri kaliiperin presidenttejä. Kunnon johtajia jotka ajattelivat maansa parasta, eivätkä puuttuneet pikkujuttuihin. Tasa-arvo juttua tähän on turha vetää, äänestän mieluusti naista presidentiksi.


      • Henkka
        Ari-Matti kirjoitti:

        hiukan arvokkaammat tehtävät kuin miettiä jotain bikininäytöksiä. On noita bikini näytöksiä joka puolella maata muutenkin niin miksi armeijassa ei saisi olla?

        Kyllä Martti ja Mauno oli eri kaliiperin presidenttejä. Kunnon johtajia jotka ajattelivat maansa parasta, eivätkä puuttuneet pikkujuttuihin. Tasa-arvo juttua tähän on turha vetää, äänestän mieluusti naista presidentiksi.

        oli kunnon pressa, mutta ei Martti, vaan heti kättelys humaloi otsaansa kupuloita. Ei sellainen ole mikään mies,saati presitentti. Kunnon otteet Tarjalla ei armahda murhaajia,talousrikollisia. Ojentaa lapselliset kapiaiset miehiksi. Itse sanoit pikku jutuksi bikinien ja perien kuolaamista. No miksi vatkaat itse pikkujuttuja? Taidat olla jo riippuvainen tirkistelystä, kun kerroit bikiniperiä näkyvän ympäriin kaikkialla. Eikö se sulle riitä kun voit niitä kuolata ympäri Suomen juottoloita. Armeija on armeija, binien perään kuolaavia lälläreitä siellä pitäis sun mukaan valmentaa. Soon kuule niin, että naisten kanssa tarvitaan todellista toimintaa, eikä tyhjäpäitten retostelua kavereille kun bikiniperiä vaharates kuvittellee tekevänsä. Kuvittelijat ja tekijät on erikseen. Hyyvää Taarjaa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3992
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2307
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1461
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe