http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/maahanmuuttajaperhe_kulut_veronkorotukset_sveitsi-25638
Joten veroja on nostettava, ei mitään uutta näinhän meilläkin on .
Mutta löytyykö Suomesta näin kallista maahanmuuttajaperhettä jonka kulut on 50 000€ kuukaudessa, en olisi yhtään yllättänyt jos löytyisi.
Luulisi nyt jo saatana ymmärtävän että meitä eurooppalaisia käytetään puhtaasti hyväksi, ei ole mitään pakolaisia edes olemassa.
Kaikki takas ja aloitetaan alusta.
Joten veroja on nostettava, ei mitään uutta näinhän meilläkin on .
Mutta löytyykö Suomesta näin kallista maahanmuuttajaperhettä jonka kulut on 50 000€ kuukaudessa, en olisi yhtään yllättänyt jos löytyisi.
Luulisi nyt jo saatana ymmärtävän että meitä eurooppalaisia käytetään puhtaasti hyväksi, ei ole mitään pakolaisia edes olemassa.
Kaikki takas ja aloitetaan alusta.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Varmast ja oletettavasti vieläkin enemmän jos saadaan kaikki todelliset menot / tukiaiset (yhditykset , säätiöt yms. virallisten lukujen lisäksi ) yhteenlakettuna !
Olisi kiva tietää mikä veroista on osuus joka menee pakolaisten elättämiseen.
10%,15%. ???
Veron osuus kasvaa sitä mukaa kun veroa maksamaton väestönosa kasvaa. Kun verot nousevat, niin työpaikat pakenevat tai yksinkertaisesti loppuvat kannattamattomina. Stockmannkin on suurissa vaikeuksissa ja joka päivä lopettaa iso joukko yrityksiä konkurssin ja kannattamattomuuden takia ja taas huoltosuhde huononee.
Tämä suunta pitäisi saada käännettyä, mutta pitäisi keksiä yritystoimintaa joka kannattaisi paremmin kuin lopettavat. Tuhannet ihmiset pohtivat joka päivä mikä voisi olla sellainen yritys ja paljon näitä uuden aloittajia onkin, mutta valtaosa lopettaa toimintansa parin, kolmen vuoden sisällä ja jää suuriin velkoihin.
Etelän EU-maat ovat ilmeisesti etuoikeutetussa asemassa, koska niillä ei ole minkäänlaista velvoitetta elättää afrikkalaisia laittomia siirtolaisia, vaan ne vaativat meiltä suomalaisiltakin monenlaiset paperit jotka vakuuttavat, että tuomme mukananamme niin paljon rahaa että kykenemme elättämään koko perheemme ja päälle vaaditaan vielä oma sairasvakuutus, että emme vahingossakaan kuormita maan terveydenhuoltoa.
Tämä tulee vastaan Suomellekin, mutta ensin täytyy ilmeisesti joutua vararikkoon?
Ruotsissa jo 30%, kohta täälläkin.
Vaikea sanoa, mutta ainakin tuo prosenttiosuus kasvaa koko ajan.
Ihmekö tuo. Ruotsissa mamukulut olivat jo 8 vuotta sitten n. 22% koko verokertymästä:
http://spydet.blogspot.fi/2007/07/hvad-koster-indvandringen.html
Ihan pieni ote tuosta linkistä:
"Kostnaden för invandring har beräknats till 260 miljarder kr (mdkr) för
år 2005. Därtill kommer inkomstförluster på 30 mdkr. Sammantagna blir
det 290 mdkr.
"Allt är skattefinansierat. För samma år uppgick de
samlade skatter och avgifter i stat och kommuner till omkring 1300 mdkr (prop.
2004/05:1). Ungefär 22 procent därav användes för att finansiera
invandringen. (I Danmark är motsvarande andel drygt 7 procent). "
Eritrealaisäiti ja seitsämän lasta? Missä äijä on, joka pisti alulle
noin monta lasta? Näyttää olevan sääntö, että mahdollisimman
paljon lapsia.
Niillähän on monta eukkoa kuten som-puilla. Jokainen akka saa yksinhuoltaja tuet kun yhdellä aijällä 30-60 pentua tai kuinka paljon tahansa ja suomalaiset kustantaa.