Taas palkittiin svekopäättäjä!

Kokoomuksen ruotsinmieliselle puoluesihteerille Tarja Tujuselle järjestettiin oitis palkkiovirka. Näin toimii svekokratia.
250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tiedostustilaisuudessa oli kaksi kokoomus-kylttiä. Huomasin,. että ruotsinkielisessä versiossa oli ISOMMAT kirjaimet?

Löytyyköhän yhtäkään asiaa, missä ei kielietuilla tässä maassa?!

Äänestä

Hesarin poispotkitulle svekouutispäällikölle järjestettiin nopeasti hommia Magman tiedottajana! ;-)

Voiko selvemmin syyllisyyttä enä'ä todeta? ;-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaahas! kirjoitti:

Kokoomuksen ruotsinmieliselle puoluesihteerille Tarja Tujuselle järjestettiin oitis palkkiovirka. Näin toimii svekokratia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu