kokoomusmafia jyllää

Viime päivien jutut trolleista ovat aika paljastavia siinä suhteessa miten mm.media,armeija,supo ovat kokoomuksen ohjauksessa.
Samaan aikaan tehdyt jutut ylessä,lehdissä ja erilaisten oikeistolaisten ns.tutkijoiden hyökkäys vapaata keskusutelua vastaan oli törkeydessään uskomaton.
Yritys leimata trolleiksi ja venäjän kätyreiksi kaikki jotka eivät laula samassa kuorossa naton ja amerikan ihanuutta on käsittämätön.
Kertoo toisaalta näiden tahojen pelosta etteivät he enää saa ohjailtua massoja mielensä mukaan.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Totta,tälläkin palstalla on useita nimimerkkejä jotka työkseen tehtailevat natoon kannustavia juttuja.Venäjällä peloittelu menee jo surkuhupaisalle tasolle.

Äänestä

Aloittaja on nk. viidennen kolonnan edustaja tai Pietarin trolli, myönnettävä on , että omassakin maassa on näitä äärivasemmiston edustajia, jotka ovat viimeaikoina innostuneet Putinin fasismista.

Ensinnäkin media,armeija,supo eivät ole minkään puolueen ohjattavissa. Teillä Venäjällä tätä on vaikea ymmärtää, koska valtiojohto kontrolloi kaikkea tuota.

"erilaisten oikeistolaisten ns.tutkijoiden hyökkäys vapaata keskusutelua vastaan oli törkeydessään uskomaton" Suomessa ei tieteellinen tutkimus ja yliopistossa opiskelu ole mitenkään sidottuja poliittiseen näkemykseen. Suomalaisten tutkijopiden leimaaminen jotenkin oikeistolaisiksi on hölynpölyä. Suomessa on kansainvälisten tutkimusten mukaan maailman vapain lehdistö ja mitään yrityksiä rajoittaa vapaata keskustelua ei ole ollut. Tämä on tietenkin teille venäläisille hivenen outoa, koska teillä ei ole vapaata keskustelua.

"Yritys leimata trolleiksi ja venäjän kätyreiksi kaikki jotka eivät laula samassa kuorossa naton ja amerikan ihanuutta on käsittämätön." Suomessa eivät kaikki ihaile USAta ja Natonkin kannatus on vähän niin ja näin. Suomessa ollaan vielä pitkälti suomettumisenajan Neuvostoliiton suomeen suuntaaman propagandaohjelman posttraumaattisessa tilassa. Tosiasia on kuitenkin se, että Venäjän kätyrit suoltavat harhaista näkemystä EUsta , Natosta ja USAsta varsin tehokkaasti. Tämä tehtailu on syytä noteerata ja siinä olevat virheet korjata. Teillä Venäjällä tämä onkin täysin uutta , koska uutiset ovat lähtökohtaisesti virheellisiä ja se on niiden tarkoituskin.

"Kertoo toisaalta näiden tahojen pelosta etteivät he enää saa ohjailtua massoja mielensä mukaan" Kyllä tässä Putinin vyöryttäessä on syytäkin olla varpaillaan. Te siellä trollitehtaassa joudutte lopulta huomaamaan, että ihmiset osaavat ajatella omilla aivoillaan. Juttunne ei mene läpi.

Äänestä
  • Mitenkäs armeija, "supo" ja VARSINKI media on USAssa hyvinkin ohjailtua, ja ei tartte kuluttaa kun sekunti elämästään googlaamiseen niin tälle löytyy todisteetkin hyvinkin helposti?!? :)

    Äänestä

  • Kremlin Trolli kirjoitti:

    Mitenkäs armeija, "supo" ja VARSINKI media on USAssa hyvinkin ohjailtua, ja ei tartte kuluttaa kun sekunti elämästään googlaamiseen niin tälle löytyy todisteetkin hyvinkin helposti?!? :)

    Media ei ole mitenkään valtion ohjailtavissa jenkeissä. Supo on Suomessa. Ja armeijan kuuluukin olla valtion ohjailtavissa niin jenkeissä ja muuallakin.

    Vain Venäjällä armeija ei ilmeisesti ole valtion kontrollissa, kun sotilaat käyvät lomallaan sotimassa panssarivaunuin ja tykein naapurimaissa. Lisäksi ne tuntuvat eksyvän täysissä varusteissa helposti 50km naapurimaahan.

    Äänestä

  • höpö höpö,ei tarvitse olla mikään venäjän kannattaja huomatakseen että sinunkaltaiset ammatti-trollit jauhavat päivästä toiseen natopropagandaa.
    Toki suomessa on myös riippumatonta mediaa mutta valtamedia on täynnä kaltaisiasi joille puolueeton uutisointi on vierasta.
    Suomalaisten tutkijoiden leimaaminen oikeistolaisiksi on varmaankin hölynpölyä eikä kukaan ole niin väittänytkään.
    käytät taas oikestolaislle tyypillistä vääristelevää argumetointia.
    Sen sijaan median valitsemat ns.asiantuntijat ovat pääosin oikeistolaisia.
    Samoin kenellekkään ei pitäisi olla yllätys Supon ja poliisin perinteisesti oikeistolainen miehitys.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kalervomummola kirjoitti:

Viime päivien jutut trolleista ovat aika paljastavia siinä suhteessa miten mm.media,armeija,supo ovat kokoomuksen ohjauksessa.
Samaan aikaan tehdyt jutut ylessä,lehdissä ja erilaisten oikeistolaisten ns.tutkijoiden hyökkäys vapaata keskusutelua vastaan oli törkeydessään uskomaton.
Yritys leimata trolleiksi ja venäjän kätyreiksi kaikki jotka eivät laula samassa kuorossa naton ja amerikan ihanuutta on käsittämätön.
Kertoo toisaalta näiden tahojen pelosta etteivät he enää saa ohjailtua massoja mielensä mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu