Herää Suomi

Aikaa on vähän. Käytännössä WW3 on jo käynnissä. Se ei kutistu. Se laajenee. Avasin ketjun toisaalla. Minua kehoitettiin aloittamaan samalla aiheella täällä. Otsikko: "EU riisti sananvapauden"

Todiste: Tämä ketju poistettiin.

http://keskustelu.suomi24.fi/node/12544808

proffa24.fi16.9.2014 13:33 3
Olen pitkän analyysin ja empiiristen kokeluiden avulla saanut selville että monet palstan ateistiset häiriköt ovat venäläisiä informaatiomuokkauksen ammattimiehiä. Palstan sisältävä informaatiokokonaisuus muokataan haluttuun suuntaan ja painopisteeseen kokonaisvolyymin suhteen.

Yksitysviesteillä eri nimimerkeillä ja muilla tavoilla olen kerännyt riittävästi todisteita että epäsuora mielipidemuokkaus suoritetaan. Kuin yhteys palstan käyttäjän mieleen on luotu alkaa asteittainen maailmankuvan muokkaaminen toivottuun suuntaan (enempää informaatio ei välitetä tällä hetkellä ennen kuin kakki kanavat ovat paikallistettu)

Sen voin kertoa että tämä on ISO juttu!
_______

Miksei isänmaamme pyykkiä saa pestä?

> Eteenpäin Suomen Kommunistisen Puolueen johdolla Otto Wille Kuusisen viitoittamaa tietä!" Kuva on Sosialistisen Opiskelijaliiton kokouksesta 1970-luvulta. Puhujapöntössä seisoo vähemmistökommunistien, ns. taistolaisten eli stalinistien johtohahmo Taisto Sinisalo. Hän sai luokkataistelun kaaderikoulutuksen kommunistien Sirola-opistossa ja opiskeli Moskovan kouluissa vallankumouksen tekoa. Sinisalon joukoille oikeisto oli "luokkavihollinen", jota vastaan käytiin "luokkasotaa". Äärikommunistien, myös Kremlin ohjeiden mukaan vallankumouksen tullessa osa kansasta "neutraloidaan tai eliminoidaan". Tätä varten kommunisteilla oli 1960-1970-lukujen taitteessa eri laitoksissa, mm. yliopistoissa eliminoitavien poliittisten vastustajien hirttolistoja. Murhauhkaukset ja muu henkinen painostus toisinajattelijoita kohtaan oli kovaa ja se johti jopa itsemurhiin. Kuva: Matti Koivumäki / Suomen valokuvataiteen museo <
http://www.reporadio.fi/otteita.php

0

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

        Ettet riittäisi minulle?😔
        Ikävä
        129
        1340
      2. Anteeksi

        että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
        Ikävä
        120
        1181
      3. Luulet olevasi pidetty

        Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap
        Ikävä
        102
        1000
      4. Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä

        Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa
        Ikävä
        279
        880
      5. Miksi olet sitten

        Yksin? Eikö kukaan kelpaa sinulle?
        Ikävä
        113
        867
      6. Miten murun juhannus meni

        ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
        Ikävä
        48
        745
      7. Kalateltta

        Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi
        Kuhmo
        20
        745
      8. Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?

        Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?
        Ikävä
        52
        719
      9. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

        Lähettyvillä??
        Ikävä
        30
        713
      10. Miten j mies

        Sun juhannus meni?
        Ikävä
        49
        619
      Aihe