KOSKEN KORVALLA

Jeesus sanoi

Suomihan on kuuluisa Koskenkorvastaan ja nyt sai KOSKI KORVALLEEN sitten !

Tämän itsetuhoisammaksi ja totalitäärisemmäksi ei voi enää meno mennä: oman maan kansalaisia -maan jonka tappelivat aivan varmasti Outi Koskenkin ukki ja vanhemmat tälle mallille ei enää saa edeskuunnella vaan viedään kuin terroristit Amerikkaan!

Ja nämä torvelot allekirjoittivat senkin kuuluisan terroristiluovutuspykälän jossa kuka tahansa jota toiminnasta epäillään voidaan raahata Kosken poikien tyyliin Amerikkaan tuomiolle.

Voi hyvä Jumala-herätkää ihmiset!!!!!!!

Jeesuskin tuo paljasjalka hippi tajusi asian jota ei suomalainen viranomainen tajua, sanoi: antakaa lasten tulla tyköni! Suomi ei anna tulla.

Olemmeko antaneet maamme jumalattomiin käsiin?

6

340

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Salomon

      Lapset haluavat tulla isänsä tykö. Ei ole oikein viedä isää lapsilta eikä kaapata lapsia isältä. Suomi on oikeusvaltio. Me emme ole mitään merirosvoja vaan noudatamme kansallisia ja kansainvälisiä lakeja. Lain pakoilu ei ole hyväksyttävää. Suomen ei pidä suojella rikollisia.

      • Oikea Salomon teki kyllä viisaita päätöksiä, mutta kuten on aina sanottu, että älkää kuunnelko vääriä profeettoja, niin sanon nyt minäkin.

        Vaikka sinä pikku 'salomon' puhutkin isän puolesta, voin minäkin itse viiden lapsen isänä, myös ikävä kyllä eronneena ja lapset äitinsä hoteihin 'menettäneenä', sinulle sanoa; "Jos sinäkin haluaisit säilyttää myös ansaitsemaasi kunnioitusta, silloin annat myös arvoa lasten omalle tahdolle."

        Siinäpä sinulle tarkemmin miettimistä, sen voin itse kokeneena sanoa.


      • Salomon
        PontiusPilatus kirjoitti:

        Oikea Salomon teki kyllä viisaita päätöksiä, mutta kuten on aina sanottu, että älkää kuunnelko vääriä profeettoja, niin sanon nyt minäkin.

        Vaikka sinä pikku 'salomon' puhutkin isän puolesta, voin minäkin itse viiden lapsen isänä, myös ikävä kyllä eronneena ja lapset äitinsä hoteihin 'menettäneenä', sinulle sanoa; "Jos sinäkin haluaisit säilyttää myös ansaitsemaasi kunnioitusta, silloin annat myös arvoa lasten omalle tahdolle."

        Siinäpä sinulle tarkemmin miettimistä, sen voin itse kokeneena sanoa.

        Lapset ovat lapsia. Ei tilanteessa, jossa he ovat olleet pitkään kaapattuina ja manipulaation alaisina voi odottaa, että he pystyisivät tekemään päätöksiä näin vakavassa asiassa. Ei saa laittaa aikuisten asioita lasten harteille. Sitä et taida ymmärtää.


    • loginomi

      onko sellainen olemassa, ei siitä ainakaan paljoa ole kohistu! Vai vaatii kenraalikuvernöörin palatsi sellaista! NATO-jäsenyys sellaisen tiuetenkin toisi tullessaan! Kertokaa joku!

      • totta

        Ja Suomi sen allekirjoitti viime vuonna muistaakseni.

        Se asia pidettiinkin hissukseen vain Matti Wuori toi asiaa oikeastaan esille! Ja kauhistui protestoi!

        Siis siinäpykälässä on se epäily joka riittää jo ettäsuomalinenkin voidaan hakea täältä USA han!


      • loginomi
        totta kirjoitti:

        Ja Suomi sen allekirjoitti viime vuonna muistaakseni.

        Se asia pidettiinkin hissukseen vain Matti Wuori toi asiaa oikeastaan esille! Ja kauhistui protestoi!

        Siis siinäpykälässä on se epäily joka riittää jo ettäsuomalinenkin voidaan hakea täältä USA han!

        Suomessa olekin taas kenraalikuvernöörin palatsi kellareineen!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      98
      3772
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      36
      3251
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      60
      3219
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      68
      3029
    5. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      68
      2894
    6. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      67
      2819
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      63
      2524
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      2321
    9. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2168
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2162
    Aihe