KOSKEN KORVALLA

Jeesus sanoi

Suomihan on kuuluisa Koskenkorvastaan ja nyt sai KOSKI KORVALLEEN sitten !

Tämän itsetuhoisammaksi ja totalitäärisemmäksi ei voi enää meno mennä: oman maan kansalaisia -maan jonka tappelivat aivan varmasti Outi Koskenkin ukki ja vanhemmat tälle mallille ei enää saa edeskuunnella vaan viedään kuin terroristit Amerikkaan!

Ja nämä torvelot allekirjoittivat senkin kuuluisan terroristiluovutuspykälän jossa kuka tahansa jota toiminnasta epäillään voidaan raahata Kosken poikien tyyliin Amerikkaan tuomiolle.

Voi hyvä Jumala-herätkää ihmiset!!!!!!!

Jeesuskin tuo paljasjalka hippi tajusi asian jota ei suomalainen viranomainen tajua, sanoi: antakaa lasten tulla tyköni! Suomi ei anna tulla.

Olemmeko antaneet maamme jumalattomiin käsiin?

6

359

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Salomon

      Lapset haluavat tulla isänsä tykö. Ei ole oikein viedä isää lapsilta eikä kaapata lapsia isältä. Suomi on oikeusvaltio. Me emme ole mitään merirosvoja vaan noudatamme kansallisia ja kansainvälisiä lakeja. Lain pakoilu ei ole hyväksyttävää. Suomen ei pidä suojella rikollisia.

      • Oikea Salomon teki kyllä viisaita päätöksiä, mutta kuten on aina sanottu, että älkää kuunnelko vääriä profeettoja, niin sanon nyt minäkin.

        Vaikka sinä pikku 'salomon' puhutkin isän puolesta, voin minäkin itse viiden lapsen isänä, myös ikävä kyllä eronneena ja lapset äitinsä hoteihin 'menettäneenä', sinulle sanoa; "Jos sinäkin haluaisit säilyttää myös ansaitsemaasi kunnioitusta, silloin annat myös arvoa lasten omalle tahdolle."

        Siinäpä sinulle tarkemmin miettimistä, sen voin itse kokeneena sanoa.


      • Salomon
        PontiusPilatus kirjoitti:

        Oikea Salomon teki kyllä viisaita päätöksiä, mutta kuten on aina sanottu, että älkää kuunnelko vääriä profeettoja, niin sanon nyt minäkin.

        Vaikka sinä pikku 'salomon' puhutkin isän puolesta, voin minäkin itse viiden lapsen isänä, myös ikävä kyllä eronneena ja lapset äitinsä hoteihin 'menettäneenä', sinulle sanoa; "Jos sinäkin haluaisit säilyttää myös ansaitsemaasi kunnioitusta, silloin annat myös arvoa lasten omalle tahdolle."

        Siinäpä sinulle tarkemmin miettimistä, sen voin itse kokeneena sanoa.

        Lapset ovat lapsia. Ei tilanteessa, jossa he ovat olleet pitkään kaapattuina ja manipulaation alaisina voi odottaa, että he pystyisivät tekemään päätöksiä näin vakavassa asiassa. Ei saa laittaa aikuisten asioita lasten harteille. Sitä et taida ymmärtää.


    • loginomi

      onko sellainen olemassa, ei siitä ainakaan paljoa ole kohistu! Vai vaatii kenraalikuvernöörin palatsi sellaista! NATO-jäsenyys sellaisen tiuetenkin toisi tullessaan! Kertokaa joku!

      • totta

        Ja Suomi sen allekirjoitti viime vuonna muistaakseni.

        Se asia pidettiinkin hissukseen vain Matti Wuori toi asiaa oikeastaan esille! Ja kauhistui protestoi!

        Siis siinäpykälässä on se epäily joka riittää jo ettäsuomalinenkin voidaan hakea täältä USA han!


      • loginomi
        totta kirjoitti:

        Ja Suomi sen allekirjoitti viime vuonna muistaakseni.

        Se asia pidettiinkin hissukseen vain Matti Wuori toi asiaa oikeastaan esille! Ja kauhistui protestoi!

        Siis siinäpykälässä on se epäily joka riittää jo ettäsuomalinenkin voidaan hakea täältä USA han!

        Suomessa olekin taas kenraalikuvernöörin palatsi kellareineen!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      17
      5053
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      94
      2290
    3. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      135
      1978
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      48
      1858
    5. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1640
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      55
      1246
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      111
      882
    8. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      821
    9. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      301
      818
    10. Kaupungin yt

      Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l
      Äänekoski
      24
      654
    Aihe