Moikka, tietääkö kukaan jatkuuko Silta niminen sarja yle tv 2:lla. Ja jos jatkuu niin milloin? Olen yrittänyt etsiä sitä netistä mutten löytänyt ja sarjana niin koukuttava ja nykyaikainen että haluaisin nähdä siitä seuraavan tuotantokauden.
Silta
Silta fani
10112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mun mielestä kolmas kausi on tulossa. En tiedä koska se valmistuu ja esitetään, mutta eiköhän se sitten saman tien saada myös Suomen telkkariin.
Jos tarkoitat tanskalaista Silta/Bron/Broen sarjaa, niin 3. kausi esitetään syksyllä 2015.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11878759#comment-68274573
Tuossa 2. kauden päätteeksi käytyä keskustelua....
Alkaa tänään klo 22, tv1
Kyllä. Martin Rohde on linnassa eikä Kim Bodnia jatka kolmannella tuotantokaudella. Kolmas kausi ei jatku siitä mihin toinen kausi päättyi. 13 kuukautta on kulunut edellisistä tapahtumista. Kolmannen tuotantokauden teema on eri kuin toisen tuotantokauden. Saga on Saga, mutta ilmeisesti pääsemme nyt kolmannnella kaudella porautumaan häneen entistä enemmän, että mikäs luonnonlapsi hän onkaan naisiaan.
Rouvan kanssa lyötiin vetoa, että millainen henkilö onkaan Sagan uusi tanskalaisetsiväpari? Itse veikkaan/toivon Gunvald Larssonin/Rustin Cohlen kaltaista superkyttää, rouva taas jotain maahanmuuttajataustaista Ahmedia... Reilun neljän tunnin päästä nähdään...
Taitaa Gunvald Larsson/Rustin Cohle-osasto voittaa *lol*. Oli sen verran erikoinen tämä Henrik. Mä veikkaan, että tuo sen "vaimo ja lapset" eivät ole todellisia, vaan Henrikin huumehuuruista harhaa tms. Sen verran outoa oli tuo ekan jakson ensi pätkä ko. herrasta, jossa hän selosti syrjähyppyään vaimolle. Vähän niin kuin elokuvassa Solaris... Saa nähdä osunko oikeaan!
Tämä on hemmetin hyvä teoria eikä olisi tullut itselleni mieleen! Luin tuon ekan jakson jälkeen ja siitä alkaen katsoin noita Henrikin "perhekohtauksia" aina tuon teorian pohjalta, ja se näyttää vahvistuvan. Viime jaksossa kuului lasten iloisia ääniä ja jonkun piipittävän pelin pelaamista kun Henrik istui tekemässä töitä, ja kohtauksen lopussa selvisi että äänet tulivat videolta joka hänellä oli pyörimässä?? Ja voisin vannoa että kun "vaimo" puhui Henrikille ja seisoi siinä ovella, yhdessä kohdassa Henrikiä kuvattiin ikäänkuin sivusta ja vaimo oli yht'äkkiä hävinnyt ja ovella ei ollut ketään.
Niin ja Henrik sanoi työkaverille että ei ole naimisissa.
Veikkaan että vaimo ja lapset ovat joko kuolleet tai sitten vaimo on häippäissyt lapset mukanaan.
On kyllä niin hyvä kausi tämä(kin) että ei mitään rajaa!
Samaa mieltä! Kertakaikkisen hyvä tämä kolmas tuotantokausi näiden kolmen jakson perusteella. Kamalaa odottaa aina viikko että pääsee näkemään lisää. Minä luulen, että Henrikin vaimo ja lapset on lääkehöyryissä syntynyt kuvitelma. Se yksi epäilyttävä tyyppi oli tunnistavinaan Henrikin, varmaan joku huumevälittäjä.
Oli niin tylsää että nukahdin kesken kaiken.
jatkuu tv1:llä