Lasten asiassa ei ole mitään muuta niin olennaista eikä mitään muuta seliä olemassa kuin se kiintymyssuhde joka määrittää lapsen kehitystä. Lapsi valitsee sen tunnekohteensa itse ja viranomainen voi vain vaurioittaa pakkotoimillaan asiaa.Sitä kiintymystä ei voi rahalla ostaa eikä millään vaan se on ansaittava itse. Tuo amerikkalainen mies ei tajua mitään rakastamisesta.
Mutta se maa onkin täynnä idiootteja.
Tällaiset asiat vaurioittavat koko nuorisoamme myöskin ja kovettavat heitä entisestään. Ne vievät luottamuksen ihmiseen heiltä!
Ei mitää seliä olemassa
3
248
Vastaukset
- yliopiston käynyt
Meillä haetaan pääsääntöisesti myös psykiatrinen korkea oppi juuri Amerikasta. Tarvitseeko enää ihmetellä nuorisomme pahoinvointia ja ihmisten kerran jouduttua siihen myllyyn selviämättömyyttä ja lääketehtaitten taloutta nostavia lääkityskierteitä?
Minun ohjeeni ihan asiantuntijanakin on: välttäkää joutumasta koko psykiatrian kanssa tekemisiin-tukekaa toisiinne ja liikuntaan ja selviytykää itse!Onneksi nuo edelliset viisaudet voi oppia aivan itsenäisellä ajattelullakin. Siihen ei onneksi tarvita keinotekoisia lääkkeitä ja kaikkein vähiten yliopistoa. Vai tarvitsevatko vain he yliopistoa, jotka eivät ole sitä ajattelun jaloa taitoa oppineet jo alemmilla koulutusasteilla ;)
- kiitos
PontiusPilatus kirjoitti:
Onneksi nuo edelliset viisaudet voi oppia aivan itsenäisellä ajattelullakin. Siihen ei onneksi tarvita keinotekoisia lääkkeitä ja kaikkein vähiten yliopistoa. Vai tarvitsevatko vain he yliopistoa, jotka eivät ole sitä ajattelun jaloa taitoa oppineet jo alemmilla koulutusasteilla ;)
Olipa se hyvin sanottu Pilatus! kiitos! Viimeinen lause kruunasi koko totuuden; sydämensivistys kunniaan ja fariseukset -ne tiedetään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.1486931Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois
Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul353878Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji3093263Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen
haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota712852Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota
Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma82317- 211893
Liikaa vauhtia
Nuorukainen 17v. on ajanut 114 km/h 60 km:n alueella Nesteen kohdalla ja onneksi poliisi oli paikalla ja hurjastelu lopp471738- 151686
Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"
"– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri51644Kuka kävi Vaattunkikönkäällä ampumassa ilmakiväärillä matkailuautosta ikkunoita rikki?
25 päivänä tätä kuuta jouluyönä 3-4 aikoihin721470