Jokerit- HIFK 4-1... jokerit hallitsee peliä miten lystää.. hifk pelkkä vastaan tulia.. yks räkä maali sujahtaa... Cambell on huippu kunnos tehot 1 1
Tän Päivän Veikkaus
8
438
Vastaukset
- pyöreä
aika ympäripyöreä peli maalivahti peli ratkaisee paljon itse kyllä veikkaisin tähän yli/alle 5.5 maalia
- Lätkäguru
Olet aivan oikeassa, tänään Ilmalassa tullaan näkemään kaksi aivan eri tason joukkuetta. Jokerit pelasi viimeksi viime viikon torstaina, joten levänneenä Jokerit pääsee jyräämään helposti suomenruotsalaisten naapuriensa ylitse. Sen sijaan HIFK pelasi edellisen kerran keskiviikkona, jolloin se voitti kotikentällään sarjajumbo Bluesin vaivoin 2-1 todella tahmean peliesityksen jälkeen.
Kaiken lisäksi Jokerien loukkaantumissuma alkaa hellittää. Liigan kärkinimiin kuuluvat (eikä tällä kertaa ole edes yhtään liioittelua) Glen Metropolit ja Sami Lepistö palaavat ruotuun loukkaantumisten jäljiltä. Ehkä he eivät ole vielä aivan täydessä kunnossa, mutta HIFK:nhan nyt voi helposti voittaa puolitehoisenakin. Valitettavasti pitkäaikaispotilas Tomek Valtonen jatkaa yhä sairastuvalla, mutta sitten kun Jokerien pelin sielu saadaan takaisin ruotuun, Jokerit luultavasti voittaa jokaisen ottelun vähintään kymmenellä maalilla.
Jokerit saa illan otteluun myös huippuvahvistuksen NHL:stä. Buffalon superpakki Brian Campbell liittyy joukkueen vahvuuteen, ja kuten nimimerkki Kaikki tietävä jo sanoinkin "Cambell on huippu kunnos tehot 1 1". Tosiasiahan on, ettei Campbell ole pelannut ottelun ottelua sitten viime kevään, mutta onhan kaveri kuitenkin sen luokan pelimies, että hallitsee kaukaloa jo tänään miten tahtoo.
Joka tapauksessa yksi asia on varma: tänään tullaan näkemään mielenkiintoinen ottelu ainakin Jokerifanien silmistä katsottuna. Valitettavasti vain Ennustaja, Mal82 ja palstan muut jullipellet joutuvat tyytymään sivustaseuraajan rooliin. Eniten mielenkiintoa ottelussa herättääkin se, voittaako Jokerit ottelun viidellä, kuudella vaiko seitsemällä maalilla.- mal82
Kuinka vanha oot? Täällä kotona kun viestejä lukee alkaa kyllä jo naurattaa.
- Tyyppi
Vaihda nimimerkkisi tollo, et tiedä lätkästä mitään. Hävisikö Kärpät eilen kotonaan 0-6 Lukolle? HÄVISIKÖ? Siinä nähtiin taas että katkeruuden vimmassa narriapina veikkasi Kärpille tappiota. Vituttaako, palikka, vituttaako? Nauran sinulle rääpäleelle.
- Lätkäguru
Tyyppi kirjoitti:
Vaihda nimimerkkisi tollo, et tiedä lätkästä mitään. Hävisikö Kärpät eilen kotonaan 0-6 Lukolle? HÄVISIKÖ? Siinä nähtiin taas että katkeruuden vimmassa narriapina veikkasi Kärpille tappiota. Vituttaako, palikka, vituttaako? Nauran sinulle rääpäleelle.
Ennustaja on ilmeisesti taas ottanut uuden nickin? Kyllästyitkö jo nimeen Minä, kun olet nykyään Tyyppi? Sokeakin tunnistaisi kirjoitustyylisi, pelle!
- Tyyppi
Lätkäguru kirjoitti:
Ennustaja on ilmeisesti taas ottanut uuden nickin? Kyllästyitkö jo nimeen Minä, kun olet nykyään Tyyppi? Sokeakin tunnistaisi kirjoitustyylisi, pelle!
Oletko sekaisin? Olen kirjoitellut tällä nimimerkillä yli vuoden. Minun ei tarvitse käyttää muita nimimerkkejä. Taas kuvittelit olevasi oikeassa, NOLOA!
Sinulla taitaa olla pahoja patoutumia Ennustajasta kun näet hänet joka kirjoittajassa. Olisiko syytä hakea apua harhoihisi?
Ps. Olet tyypillinen Jokeri-fani, eli PELLE. - Minä
Lätkäguru kirjoitti:
Ennustaja on ilmeisesti taas ottanut uuden nickin? Kyllästyitkö jo nimeen Minä, kun olet nykyään Tyyppi? Sokeakin tunnistaisi kirjoitustyylisi, pelle!
Onko sinulla kaikki kotona yläkerrassa? Ihan tosi Lätkäguru, varaa aika nuppinikkarille ja selvittäkää yhdessä missä vika nupissasi. Ja ota tämä ystävällisenä neuvona.
- nuori-urheilu-hullu
sanoisin 3-4 HIFK:lle ja Kuhta ja Harkins tekee Jokereista täyspellejä (tai no ainakin enemmän ku aiemmin jos mahollista).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6417808Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4312096Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2191979- 1431570
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511218Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251148Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule951008Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65819Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill6689Sofia matkii Martinaa
Sofia etsii omaa lippisjonnea mäkkäreistä ja itiksestä. Tuskin löytää yhtä komeaa.133668