Jokerit- HIFK 4-1... jokerit hallitsee peliä miten lystää.. hifk pelkkä vastaan tulia.. yks räkä maali sujahtaa... Cambell on huippu kunnos tehot 1 1
Tän Päivän Veikkaus
8
443
Vastaukset
- pyöreä
aika ympäripyöreä peli maalivahti peli ratkaisee paljon itse kyllä veikkaisin tähän yli/alle 5.5 maalia
- Lätkäguru
Olet aivan oikeassa, tänään Ilmalassa tullaan näkemään kaksi aivan eri tason joukkuetta. Jokerit pelasi viimeksi viime viikon torstaina, joten levänneenä Jokerit pääsee jyräämään helposti suomenruotsalaisten naapuriensa ylitse. Sen sijaan HIFK pelasi edellisen kerran keskiviikkona, jolloin se voitti kotikentällään sarjajumbo Bluesin vaivoin 2-1 todella tahmean peliesityksen jälkeen.
Kaiken lisäksi Jokerien loukkaantumissuma alkaa hellittää. Liigan kärkinimiin kuuluvat (eikä tällä kertaa ole edes yhtään liioittelua) Glen Metropolit ja Sami Lepistö palaavat ruotuun loukkaantumisten jäljiltä. Ehkä he eivät ole vielä aivan täydessä kunnossa, mutta HIFK:nhan nyt voi helposti voittaa puolitehoisenakin. Valitettavasti pitkäaikaispotilas Tomek Valtonen jatkaa yhä sairastuvalla, mutta sitten kun Jokerien pelin sielu saadaan takaisin ruotuun, Jokerit luultavasti voittaa jokaisen ottelun vähintään kymmenellä maalilla.
Jokerit saa illan otteluun myös huippuvahvistuksen NHL:stä. Buffalon superpakki Brian Campbell liittyy joukkueen vahvuuteen, ja kuten nimimerkki Kaikki tietävä jo sanoinkin "Cambell on huippu kunnos tehot 1 1". Tosiasiahan on, ettei Campbell ole pelannut ottelun ottelua sitten viime kevään, mutta onhan kaveri kuitenkin sen luokan pelimies, että hallitsee kaukaloa jo tänään miten tahtoo.
Joka tapauksessa yksi asia on varma: tänään tullaan näkemään mielenkiintoinen ottelu ainakin Jokerifanien silmistä katsottuna. Valitettavasti vain Ennustaja, Mal82 ja palstan muut jullipellet joutuvat tyytymään sivustaseuraajan rooliin. Eniten mielenkiintoa ottelussa herättääkin se, voittaako Jokerit ottelun viidellä, kuudella vaiko seitsemällä maalilla.- mal82
Kuinka vanha oot? Täällä kotona kun viestejä lukee alkaa kyllä jo naurattaa.
- Tyyppi
Vaihda nimimerkkisi tollo, et tiedä lätkästä mitään. Hävisikö Kärpät eilen kotonaan 0-6 Lukolle? HÄVISIKÖ? Siinä nähtiin taas että katkeruuden vimmassa narriapina veikkasi Kärpille tappiota. Vituttaako, palikka, vituttaako? Nauran sinulle rääpäleelle.
- Lätkäguru
Tyyppi kirjoitti:
Vaihda nimimerkkisi tollo, et tiedä lätkästä mitään. Hävisikö Kärpät eilen kotonaan 0-6 Lukolle? HÄVISIKÖ? Siinä nähtiin taas että katkeruuden vimmassa narriapina veikkasi Kärpille tappiota. Vituttaako, palikka, vituttaako? Nauran sinulle rääpäleelle.
Ennustaja on ilmeisesti taas ottanut uuden nickin? Kyllästyitkö jo nimeen Minä, kun olet nykyään Tyyppi? Sokeakin tunnistaisi kirjoitustyylisi, pelle!
- Tyyppi
Lätkäguru kirjoitti:
Ennustaja on ilmeisesti taas ottanut uuden nickin? Kyllästyitkö jo nimeen Minä, kun olet nykyään Tyyppi? Sokeakin tunnistaisi kirjoitustyylisi, pelle!
Oletko sekaisin? Olen kirjoitellut tällä nimimerkillä yli vuoden. Minun ei tarvitse käyttää muita nimimerkkejä. Taas kuvittelit olevasi oikeassa, NOLOA!
Sinulla taitaa olla pahoja patoutumia Ennustajasta kun näet hänet joka kirjoittajassa. Olisiko syytä hakea apua harhoihisi?
Ps. Olet tyypillinen Jokeri-fani, eli PELLE. - Minä
Lätkäguru kirjoitti:
Ennustaja on ilmeisesti taas ottanut uuden nickin? Kyllästyitkö jo nimeen Minä, kun olet nykyään Tyyppi? Sokeakin tunnistaisi kirjoitustyylisi, pelle!
Onko sinulla kaikki kotona yläkerrassa? Ihan tosi Lätkäguru, varaa aika nuppinikkarille ja selvittäkää yhdessä missä vika nupissasi. Ja ota tämä ystävällisenä neuvona.
- nuori-urheilu-hullu
sanoisin 3-4 HIFK:lle ja Kuhta ja Harkins tekee Jokereista täyspellejä (tai no ainakin enemmän ku aiemmin jos mahollista).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874048Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242901No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341311
- 10899
- 131875
- 6864
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750