http://keskustelu.suomi24.fi/node/12559439#comment-70520147
Tuolla on porukka pohtinu mahdollisia kuvioita. Jos halukkuutta löytyy niin Eduskuntaan vain yhteyttä. Ruotsiin liittyminen on vähän niin ja näin, tuskin ottavat tosta noin vain?
Lakiasiaa itsenäistymisen tms. osalta
8
181
Vastaukset
- ei sotilaita
Itsenäisyys ei ole valitettavasti mahdollinen koska joudumme silloin perustamaan sotajoukkoja. Hankala tilanne . Palkkasotilaita pitää löytää jostain.
- Hyva sotilas neukku
Palkkasotilaista löytyy varmasti venäjältä kun vain kaalisoppaa riittää tarpeeksi.
- Kannatan nöyrästi
Kannattaa harkita itsenäistymistä ja samalla omaa armeijaa puolustamaan itsemääräämistä vaikka onhan teillä ne linnoitukset valmiina tykkeineen siellä Bomarsundissa. Ja jo ajatus että joku alkaisi uhata Ålandia on heille pelkoaherättävä koska sekin sota mikä jo käytiin Bomarsundissa oli kauhiaa.
- Valmiina toimintaan
Tuohon pitää muistinvirkistämiseksi laittaa sekin tärkeys, nimittäin venäiset ovat olleet Ahvenanmaalla ja paikat ovat heille tuttuja hehän rakensivat varuskuntiakin ja Ålands Lyceum on komea rakennus ja oli entinen venäläisten varuskuntarakennus.
jos liityttä ruotsiin ni met myymmä ahvenan maan putinille
- Ich spreche
Itsenäisyys vaatii suurlähetystöjä ympäri maailman. Mistä löytyy kielitaitoisia niin paljon puhumaan englantia, venäjää, saksaa, Espanjaa, Italiaa, suahilia, arabiaa, Bulgariaa jne.
Ei riitä väki vaikka fiksuja olemme. Ich spreche kirjoitti:
Itsenäisyys vaatii suurlähetystöjä ympäri maailman. Mistä löytyy kielitaitoisia niin paljon puhumaan englantia, venäjää, saksaa, Espanjaa, Italiaa, suahilia, arabiaa, Bulgariaa jne.
Ei riitä väki vaikka fiksuja olemme.Nii parempison olla meijän sumalaisten vallassa tet ootta kuiten ihan mukavia ihmisiä ni kyllä met teistä hulehimma silleesti sotilaallisesti ja muutenkin ; )
- Åke
pihhi kirjoitti:
Nii parempison olla meijän sumalaisten vallassa tet ootta kuiten ihan mukavia ihmisiä ni kyllä met teistä hulehimma silleesti sotilaallisesti ja muutenkin ; )
Ei kannata erota Suomesta. Ne maksaa eikä niille tarvi maksaa mistään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1728451KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4527620Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763880Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521613685Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183054Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552825Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv432060- 1262056
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231893Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211801