Mutta kertokaa onko ihminen todella sopeutunut villissä viidakossa elämiseen paremmin kuin jaguaari. Minkä vuoksi kaiken pitäisi kehittyä juuri ihmistä kohden?
Eikä pitäisi olla kehitystä kaikkien lajien välillä kaikiksi muiksi lajeiksi ja eikö VÄLIMUOTOJA pitäisi löytyä runsaasti.
Eli Paviaani on selvästi laskeutunut puusta ja tullut kallionyppylöiden asukiksi ja seuraava vaihe on tietenkin, että se asettuu savannille leijonan oloasussa.
Leijona puolestaan tarvitsee siivet laajentaakseen elinpiiriään.
Paviaanista leijonaksi?
4
76
Vastaukset
- ....
''Minkä vuoksi kaiken pitäisi kehittyä juuri ihmistä kohden? ''
Kuka sinulle sellaista on väittänyt?- Paviaanista leijona
Tiedätkö miksi liian uteliaita kutsutaan?
> Mutta kertokaa onko ihminen todella sopeutunut villissä viidakossa elämiseen paremmin kuin jaguaari. <
On. Evoluutio on antanut ihmiselle aivot työkalujen kehittämiseen ja kädet niiden käyttämiseen.
> Minkä vuoksi kaiken pitäisi kehittyä juuri ihmistä kohden? <
Kysy uskovaisilta. Ns. evokit eivät ole koskaan väittäneet että kaiken pitäisi kehittyä juuri ihmistä kohden.- .,-+
No hyvä.
Minä ainakin
olen kehittynyt
ihmistä kohti ja
vähän ylikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1256388Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716143Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443982Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482405Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1301447- 131289
- 1871118
- 64950