Mikä...
Mikä rutto katoaa itse Hillinnällä? Pitämällä housut jalass, napit kiine? ...eli jos ihmisille opetettaisiin Jumalan Sanasta kymmenen käskyä? Opetettaisiin Kuten ennen, itsensä hillitsemistä - silloin tuota ruttoa ei tunnettu massamurhaajana.
AIDSin levittäjien saldo: yli 3miljoonaa uhria tänä vuonna! yli 50 miljoonaa levittäjää tänä vuonna!
2 285 000 ruumista: 1998 HIV / AIDS [palstahomppariln ikioma tilastoluku, liekö tottakaan kun tietoleolähdettä ei mainita]
...aikaa kului 5 vuotta, 30% lisää...
2 900 000 ruumista: 2003 HIV / AIDS UNAIDS 2004 Report on the global AIDS epidemic
http://www.avert.org/worldstats.htm
....kun aikaa kuluu 5 vuotta, 40% lisää.... (otetaan huomioon jatkuva mainos/painosTUS)
4 100 000 ruumista: 2008 HIV / AIDS (ennuste)
Ilmeisesti kymmenen vuoden kuluttua HIV voi olla suurin ennenaikaisen kuolemansyy...
Homouteensa uskovaisten ihmepilleriuskonto ei kuolemaansa houkuteltuja ole raudan (ruoste)lujasta uskostaan huolimatta pelastanut...
Kysymys kuuluu: Milloin pelastajanne saapuu? Vai tuleeko uhrit järkiinsä ennen kuolemaa?
3milj. ruumista -Milloin HIVpelastaja
10
196
Vastaukset
- ....
mielellään heti
- Mirka... ...
Kirkko/uskikset kieltää lateksikondoomien käytön ja valehtelevat ettei lateksikondoomit suojaa Aidsilta. Tästä aiheesta tuli TV-dokumentti ohjelma hiljan. On laskettu että tähän kirkon valheeseen tulee kuolemaan miljoonia ihmisiä.
T Ö R K E E T Ä- Teija & Rane
Uskiksilla on halu tappaa. Noin 9miljoonaa viatonta ihmistä he polttivat noitina. Kielletään kondomien käyttö tappaa miljoonia. Bush on myös hyvä esimerkki tappamisen himosta.
- Gonzales
Luotettavasta lähteestä saamani tiedon mukaan nykyisin elossa olevista ihmisistä (niin, kuinkas monta miljardia meitä nyt onkaan) kuolee seuraavan sadan vuoden aikana lähes jokainen.
- ...synny!
Ihmissuku jatkuu toistaiseksi vain perheiden kautta: kunnes Raamatun ennustama koeputkiviljely aikakausi alkaa.
...Siispä on ehdottoman tärkeä tappaa sikiöitä solutukimuksiin:
-homppareille saatava kloonattua leluja kun sosiaalitoimi ei olekaan tarpeeks tehokas lasten pakkohuostaanotoissa.
-teräsmiehetkin nousis haudasta rullatuoliinsa ja oppis uudestaan lentämään.
- Dr.Sauer
On trendikästä taivastella hiivalle. Nälkäkuolemasta ei ole intellektuellia puhua, koska sitä on aina esiintynyt. Vaikka seuraava tilasto on vanha, se on täysin suuntaa-antava. Luvut voidaan ajantasaistaa ottamalla väestönkasvu huomioon. Peruskoululainenkin osaa laskea sen helposti.
Joten siirtykää "terveys"-osastolle hyssyttelemään. Olkaa hyvä, tässä teille reaalimaailmaa.
Yleisimmät kuolinsyyt maailmassa 1998
1.Iskeeminen sydänsairaus 7 375 000
2.Aivoverenkiertohäiriö (sairaus) 5 106 000
3.Akuutit alempien hengitysteiden infektiot 3 452 000
4.HIV / AIDS 2 285 000
5.Krooninen obstruktiivinen keuhkosairaus 2 249 000
6.Ripulitaudit 2 219 000
7.Syntymään (lapsikuolleisuus) 2 155 000
8.Tuberkuloosi 1 498 000
9.Henkitorven- /keuhkoputken- /keuhkosyöpä 1 244 000
Taidat itse olla palstahomppari, joka seikkailee uskontoaiheisella sivulla. Ei auta. Soita Pentti Linkolalle ja kysy häneltä neuvoa.- selvitystä!
"suolitohtori Leo SalmelaSauer ":
Sinä ja joukkosi olette uskontopalstan homoiluunne vääntäneet aliaksienne avulla. Kun päätä ei ole, peräaukko suoltaa valhetta karkottaaksenne kaikki päätään käyttävät maan rakoon.
Kestäkää siis omain saastahedelmienne tuotteita: Kauheuksienne Faktaa tulee piisaamaan!
Facts:
Oksettavaa valehtelua vanhoilla luvuilla:
4.HIV / AIDS 2 285 000
Vuonna 2004 murhaluku on reilusti YLI 3.000.000
Murhaa levittävien lauma: 50.000.000
Opettele asiat virallisista tilastoista ennen pierasua (ei satu seta tahi tati). - Dr.Sauer
selvitystä! kirjoitti:
"suolitohtori Leo SalmelaSauer ":
Sinä ja joukkosi olette uskontopalstan homoiluunne vääntäneet aliaksienne avulla. Kun päätä ei ole, peräaukko suoltaa valhetta karkottaaksenne kaikki päätään käyttävät maan rakoon.
Kestäkää siis omain saastahedelmienne tuotteita: Kauheuksienne Faktaa tulee piisaamaan!
Facts:
Oksettavaa valehtelua vanhoilla luvuilla:
4.HIV / AIDS 2 285 000
Vuonna 2004 murhaluku on reilusti YLI 3.000.000
Murhaa levittävien lauma: 50.000.000
Opettele asiat virallisista tilastoista ennen pierasua (ei satu seta tahi tati).Olette jo varmaan soittaneet Pentti Linkolalle.
Vai on murhaa levittävien lauma 50.000.000. Noudatetaan murhaajiin kehihitysmaissa yleistä käytäntöä ja teloitetaan ne. Sitäkö haluat.
- Reeve
...vaalipuheessaan pelastuksen kaikille rulla -ynnä-muille- himopotilaille jos vaan pääsee vallankahvaan.
Tämä Edwardsin lupaama "pelastus" perustuu määrättömiin lastenmurhiin ja niiden silpomisiin tiedeuskopappien alttareilla.
Mutta mistä löytyy kaiken syyllinen sitten jos Bush ei olekaan presidentti enää? - Realisti
joka tapaa joukoittain ihmisiä silloin he lisääntyvät liikaa. Aikoinaan muistaakseni musta surma tappoi kolmaksen Euroopan väestöstä. Viime vuosisadan ensimmäisellä puoliskolla tuberkuloosi tappoi ihmisiä perhekunnittain. Ei kuolema ole synnin palkka vaikka niin väitetään. Kaikkihan me joskus kuolemme jonkin syyn takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6417865Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4362145Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2252048- 1431630
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511219Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251187Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule951055Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65824Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill6705Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.50679