Tuomiopäivän torvet Suomessa!

Sky Trumpets

7

1529

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oliko aito?

      Tuo ei vaikuttanut aidolta. äänet on ehkä lisätty tuohon videoon, koska yleisö ei reagoinut niihin mitenkään tai ei näyttänyt havaitsevan niitä. Sen sijaan allaoleva linkki vaikuttaa aidolta.

      http://www.youtube.com/watch?v=b3oFDtLRcSk

      • US seacret HARP sys.

        Nämä äänet ovat tuttuja jo 2- 3 vuotta sitten Kiovasta.
        Onko kyseessä mielenmuokkausohjelma ääniresonanssin alueella?
        Kiovan tapahtumat maidanilla ilmeistyivät äänien jälkeen kuin tyhjästä?
        Suomalaisten venäjäviha on lisääntynyt exponentiaalisesti?
        Onko HARP vihdoin toiminassa?


    • bää

      ennen tuota ukrainan kriisiä, joka vieläkin siis menossa kuultiin syvää torven soittoa päiväkaudet.uskon tuomiopäivän pasuunoihin. ne siellä törähteli ja paljon muuallakin suomi mukaan lukien.

    • ....
    • alfa123om2222

      Suomessa on jo nyt tuomiopäivä totta ollut jonkin aikaa. Jos et ole sitä huomannut niin olet siinä onnellisessa asemassa, että Ilmestyksen vitsaukset eivät koske sinua, koska et ole muutellut sen sanoja.

      Jo 2000 luvun alkuvuosina työpaikat menivät suurella volyymilla nurin. Oli paljon mielenosoituksia vasemmiston toimesta tämän takia. 2009 alusta Jeshua ja Isä antoivat Suomen Saatanan käsiin ja pakoteiksi määriteltiin Messiaaninen liike ja ohjattu raamatun luku (Ramatunlukijain liitto):

      2011 keväällä alkoi arabikevät ja Ilmestyskirjan vitsauksista totetui henkisellä tasolla ja näkyjen tasolla hyvin merkittäviä ilmestyksiä. Nuo tuomiopäivän Shofar torvet olivat 2012 kesällä hyvin yleisiä.

      Ainoa toivo saada yleisesti maailmaan rauhan tila on Imaami Mahdin odotus. Tilanne vain pahenee kirjotusten mukaan kunnes kaikki rukoilevat vapaasta tahdostaan välttääkseen pahenevan tilansa häntä tulevaksi. Eli kyse on oravanpyrörästä, jossa Harmageddon on yhäti syvenevänä ovella joka hetki kunnes Imaami Mahdin odotus täyttyy rukouksina.

      En sano, että tapahtuu äkillinen romahdus, vaan voi tulla 200 seuraavan vuoden aikana nälänhätiä, ruttotauteja ja maanjäristyksiä. Ravinto on tänä päivänä yhä köyhempää ja teollistuneempaa. Itse sairastuin aliravitsemuksen takia keripukkiin pari kuukautta sitten vaikka paina 126 kiloa. Ne ovat cokis-kioja.

    • klpo
    • Jusu93

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1732
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      913
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      745
    4. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      105
      705
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      654
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      628
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      51
      575
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      562
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      18
      549
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      546
    Aihe