Eduskunnassa oli tänään, jos ei nyt vihaisia, niin ainakin pettyneinä mutisevia keski-ikäisiä kokoomuslaisia mieskansanedustajia.
http://static.iltalehti.fi/uutiset/stubb_nakisjuttu230914STL_503_uu.jpg
http://static.iltalehti.fi/uutiset/stubb_nakisjuttu230914STL_503_uu.jpg
Vastaukset 19
Vanhimmat
mätäkuu mennyt jo ?
Stubbin on siis syytä varautua vastaamaan muutamaan aiheeseen liittyvään kysymykseen. Varsinkin kun 31-vuotiaalla Grahn-Laasosella ei ole käytännössä mitään kokemusta ympäristöasioista edes eduskunnan valiokunnista.
kukaan muijaa ?
"Varsinkin kun 31-vuotiaalla Grahn-Laasosella ei ole käytännössä mitään kokemusta ympäristöasioista."
Sittenhän työn jälki tulee olemaan samanlaista kuin ex-kepuministeri Paula Lehtomäellä:
http://www.luontoliitto.fi/ajankohtaista/tiedotteet/siilin-piikki-palkinto-ympa-ristapministeri-paula-208
http://www.hameenkokoomusnaiset.fi/@Bin/280678/image.jpeg
ja parhaassa iässä.
naimisissa !
ainakin kapi hokijat !
Onko kapikin mainittu tässä juttuketjussa??
kuin rattailla !
meni Kokoomuksesta..
vaaleihin on vielä aikaa !
ohitettiin hienovaraisesti vert. uutisointi Vanhasesta, ykkösaihe oikeastaan vuositolkulla..
virallista vielä..
tiedotustilaisuus Kokoomuksella.
Kokoomuksen vihreiltä perimää ympäristöministerin salkkua alkaa kantaa puolueen ensimmäisen kauden kansanedustaja, 31-vuotias Sanni Grahn-Laasonen.
nousu vallan huipulle on ollut hämmästyttävän nopea. Ilman Stubbia se ei ehkä olisi ollut niin nopea. Heidän keskinäinen yhteistyönsä on ollut niin tiivistä, että vaikka mitä sanotaan, niin nyt näyttää siltä, että ministerinpesti tuli palkintona, ja politiikassahan asiat tuppaavat olemaan sitä, miltä ne näyttävät.
Tämä oli pienen ajan sisällä jo kolmas palkinto, jonka poliitikot jakoivat toisilleen. Sisäpiiri pyörii, ja jos joku mokaa, hyvä veli pelastaa.
on komea nainen.