Onko se Stubbin joku pikku hutsu
Saatiin pimatsu ministeri
reittä pitkinkö ?
1271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Joillain riittä vientiä - vaikka ministeriksi. Älä oo katee.
Niin, mutta mistä uudella ministerillä on oikeasti kokemusta ? Suunsoitostako vain ? Mitkä taustat oikeasti ?
Pitää olla oikean ihmisen kamu!
Seuralainen?
kun on hyvä "suustaan" niin kaikki laukeaa
Kokoomusjohto se jaksaa aina ja vaan kahmia omia kamujaan korkeille palkoille ja paikoille - tyyliin Räty - Männistö ja nyt sitten se Tampereen pormestari!?
Suomea johtaa kokematon nappulaliiga. Stubb sanoi että uusi ministeri on eri sukupolvea kuin hän, joka on 46 v teini.
Ei herätä luottamusta kun maata johtaa täysin kokematon porukka.
Osasi jaa jonkun asiaa, kun sai siirrettyä lottoarvonnat MTV3:lle ja toista tuntia myöhemmäksi. Suurin ja ainoa aikaansaannos, ministeriainesta selvästi.
YLE, EDUSKUNTA, PANKIT ym on huonossa kunnossa jos sitä katsoo Suomenkielisen silmin. Esim YLE ei ota palvelukseen ollenkaan henkilöä joka ei osaa RUOTSIA! Itseasiassa YLE irtisanoo kaikki Suomenkieltä osaavat jotka osaavat muita kieliä paitsi ruotsia. Eduskunta ja hallitus nuolee hurr.... mahtavaa omahyväistä rasistista käytäntöä hylkiä Suomenkieltä! Rasistista ja halveksittavaa toiskotimaisilta! Tyhmiä Suomalaisia
eduskunta ja hallitus täynnä jotka eivät tajua asian oikeata laitaa!
voihan vittu?
Tv:ssä tänään hänen lausuntonsa vaikutti aivan ulkoaopitulta mantralta ja sanoi useaan kertaan "palataan asiaan myöhemmin". Tämä on kokoomuksen ohjeistus silloin, kun ei osaa vastata kysymykseen. Aikoinaan Fadde sanoi, että häntä kehoitettiin sanomaan "katsotaan", jos hän ei osaa vastata kysymykseen.
Tämä tyttö on täysin pihalla ja sen huomaa aivan selvästi. Jokainen tietää, miksi Stubb halusi hänet ministeriksi.
KYllä tää on ihan karmeeta seurattavaa!!!!!!!!!!!!!!tää kokoomuksen touhu.