Saatiin pimatsu ministeri

Onko se Stubbin joku pikku hutsu
1271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Joillain riittä vientiä - vaikka ministeriksi. Älä oo katee.

Äänestä

Niin, mutta mistä uudella ministerillä on oikeasti kokemusta ? Suunsoitostako vain ? Mitkä taustat oikeasti ?

Äänestä
  • Pitää olla oikean ihmisen kamu!

    Äänestä

  • voi, oi kirjoitti:

    Pitää olla oikean ihmisen kamu!

    Seuralainen?

    Äänestä

  • vaiko oikein kirjoitti:

    Seuralainen?

    kun on hyvä "suustaan" niin kaikki laukeaa

    Äänestä

Kokoomusjohto se jaksaa aina ja vaan kahmia omia kamujaan korkeille palkoille ja paikoille - tyyliin Räty - Männistö ja nyt sitten se Tampereen pormestari!?

Äänestä

Suomea johtaa kokematon nappulaliiga. Stubb sanoi että uusi ministeri on eri sukupolvea kuin hän, joka on 46 v teini.

Ei herätä luottamusta kun maata johtaa täysin kokematon porukka.

Äänestä

Osasi jaa jonkun asiaa, kun sai siirrettyä lottoarvonnat MTV3:lle ja toista tuntia myöhemmäksi. Suurin ja ainoa aikaansaannos, ministeriainesta selvästi.

Äänestä

YLE, EDUSKUNTA, PANKIT ym on huonossa kunnossa jos sitä katsoo Suomenkielisen silmin. Esim YLE ei ota palvelukseen ollenkaan henkilöä joka ei osaa RUOTSIA! Itseasiassa YLE irtisanoo kaikki Suomenkieltä osaavat jotka osaavat muita kieliä paitsi ruotsia. Eduskunta ja hallitus nuolee hurr.... mahtavaa omahyväistä rasistista käytäntöä hylkiä Suomenkieltä! Rasistista ja halveksittavaa toiskotimaisilta! Tyhmiä Suomalaisia
eduskunta ja hallitus täynnä jotka eivät tajua asian oikeata laitaa!

Äänestä

voihan vittu?

Äänestä

Tv:ssä tänään hänen lausuntonsa vaikutti aivan ulkoaopitulta mantralta ja sanoi useaan kertaan "palataan asiaan myöhemmin". Tämä on kokoomuksen ohjeistus silloin, kun ei osaa vastata kysymykseen. Aikoinaan Fadde sanoi, että häntä kehoitettiin sanomaan "katsotaan", jos hän ei osaa vastata kysymykseen.
Tämä tyttö on täysin pihalla ja sen huomaa aivan selvästi. Jokainen tietää, miksi Stubb halusi hänet ministeriksi.

Äänestä

KYllä tää on ihan karmeeta seurattavaa!!!!!!!!!!!!!!tää kokoomuksen touhu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


reittä pitkinkö ? kirjoitti:

Onko se Stubbin joku pikku hutsu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu