Miksi Halme vastustaisi monikulttuurista...

lähimmäinen

...yhteiskuntaa, sillä Halmehan on kokenut uskonnollisen herätyksen helluntailaisuuteen, näin ollen Halmeen pitäisikin enemmän rakastaa, kuin vihata lähimmäisiään ihonväristä riippumatta.
Samoin Timo Soinin katolisena pitäisi myös ymmärtää vähävaraisia ja sorrettuja kansoja, koska
katolilaisuus elää voimakkaana näitten kansojen keskellä ja ennen kaikkea toimia voimakkaasti Suomeen tulevien pakolaisten elämän helpottamiseksi.

4

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JKa

      Tarkoitatko nyt aitoja (=vainon kohteiksi jutuneita) pakolaisia vai sosiaalisia etuuksia jahtaavia elintasopakolaisia?

      Jos jälkimmäisiä, niin sinäkö olisit valmis kustantamaan täyden ylöspidon ja hyvinvointpalvelut jokaiselle maailman "köyhälle"?
      Todellisesta köyhyydestähän ei voitane puhua, jos on ollut varaa kustantaa tuhansia euroja maksanut matka tänne.

      • Pakenoivat Sällit

        Ei pidä sekoittaa asioita keskenään. Käsite monikulttuurisuus on vasemmistolais-humanistinen idea ylitsevuotavan suvaitsevasta yhteiskunnasta, jonne suorastaan kerätään kaikenvärisiä kukkasia. Joka ikisessä Länsi-Euroopan valtiossa tälläinen hymistelevä lähimmäisenrakkaus on tullut tiensä päähän. Jokainen kansa ja heimo tuijottaa ensisijaisesti omaan napaansa. Jos me haalimme maahan afrikkalaisia muslimeja ja lopetamme Suvivirren laualmisen kouluissa miellyttääksemme vieraitamme - olemme varsin kaukana Kristinuskosta.


    • Herran haltuun

      Ainakaan ne jotka viimeksi äänesti halmetta eivät tee sitä enää, hehän ihailivat halmeen julmaa, pelottavaa vitt..maista olemusta ja ulosantia.
      Mitään niistä joita uhos tekevänsä ei ole tehnyt!
      Aivokapasiteetti kärsi pahasti viikkojen vieroitushoidossa.
      Säälittää koko mies, ei sen paikka ole kunnanvaltuustossa saati eduskunnassa.

    • Äiti72

      Halme ei halua pakolaisia Suomeen sillä hänestä on parempi auttaa heitä paikan päällä omassa maassaan, kuin kiidattää tänne kauas kodistaan ja läheisistään, toisenlaiseen ilmastoon ja kulttuuriin. Ja minä olen samaa mieltä. Apua ei Halmekaan heiltä kiellä vaan puolustaa kaikkia heikossa asemassa olevia. Hänen mielestään edes urheilua tms. ei pitäisi tukea niin pitkään kun sotaveteraanit ja muut vanhukset ja sairaat kieriskelevät paskoissaan kun heitä ei pystytä hoitamaan kunnolla. Ja taas olen samaa mieltä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      85
      4640
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      177
      3646
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      67
      2083
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      147
      1084
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      989
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      904
    Aihe