Kävellään päin, aivastetaan ja yskitään kohti vasta puolella istuvaa, ei anneta tilaa ruuhkassa jne. Onko niin paha olla, että pitää omaa pahaa oloa levittää muillekin? Naama nurinpäin istujia riittää suomessa joka paikassa. Mitä teet muille, sen teet itsellesi. Turha olla katkera, ei kenenkään elämä helppoa ole. Suomessa näkee erittäin harvoin miellyttäviä ihmisiä, yleensä ollaan itsekkäitä ja tylyjä muita kohtaan, mitä Se hyödyttää? Ei mitään, eikä ketään. Ajatelkaa välillä muitakin, kuin vain itseänne.
Ihmisiltä on
käytöstavat hukassa
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Haista sinä mulkku pitkä paska saatanan ääliö paska.
No entäs ne salaisesti / pimeästi toisiaan VASTAAN / OMA puolueellisesti, muista ja muusta niin väliä itsekkyyden muakisesti äänestämiset?
Unohtuiko, vai miksi et niitä, ja niiden SYYSTÄ (kaikki vääryys) = kaikille hyväksi Jumalan Sanan, = Raamatun UT opetusten ja ohjeiden VASTAISUUKSISTA pahaksi / kärsimyksiksi ja valtaviksi turhiksi meneytyksiksi ja sodiksi seuraamuksista maininnut?