Kuka älykääpiö on keksinyt rakennuttaa Hemmintien kahta puolta jalkakäytävät kaksinkertaisen leveät normaaliin verrattuna ja siihen korkeat ja terävät reunuskivet, ettei vaan kukaan saa autoaan enää parkkeerattua oman parvekkeensa alle tien reunaan, vaan pakko etsiä muutenkin vaikeasti löydettävä paikka autolle?
Mikä oli, että tuollaiseen "kiusantekoon" piti ryhtyä?
Tolppapaikkaa ei kaikki autolleen tarvitse, autoissa kun on nykyisin jo automaattiset lämmityslaitteet, jotka toimivat ilman sähköä!
Oli kyllä hirveä pettymys, kun näin, mitä kadunrakennusporukka tekee!
Eikö olisi ollut järkevää kaventaa kävelykatuja, jotka olivat jo entuudestaan leveät, ja tehdä talojen puolelle autoille kunnon parkkitila, koska varsin hyvin olisi siihen mahtunut! Mikä kademieli kävi? Vai miten tuollainen moka on perusteltavissa?
Mäntsälän kadunrakennuspäättäjät saavat ulkopaikkakunnalta Mäntsälässä töissä käyviltä nyt tuhdin risupaketin!
Hemmintien älytön katuidea!
5
242
Vastaukset
- että tämmöstä
Käykääs autoilevat ihmiset arvostelemassa tuo Tokmanni-areenan kohdalta kääntyvän Hemmintien tienpätkä? Laittoivat niiden terävien, korkeiden betonireunavalujen kävelykatuosuuden puolelle jääneeseen tyhjään uraan soravallit, jotka eivät tasan pysy paikoillaan, kun sade piiskaa ja aurat kulkee!
Tien osuus KAPENI entisestään ja on nyt melkoinen sumppu!
En tiedä, itkenkö vai nauran, mutta mitään näin epäloogista en vielä kadunrakentamisessa ole nähnyt! - 18,12
Siinä on kait pelastustie jonka täytyy aina olla vapaa autoista.Mielestäni roskakatoksessa on merkit ja ohjeet josta voi katsoa.
- Ohikulkevainen
Näkyvät Hemmintiellä parkkeeraavan sinne, minne ennenkin eli siihen, missä nyt on jalkakäytävä.
Samoin jalkakäytävälle pysäköidään S-marketin viereen, kapina-patsaan puolelle tietä, vaikka siihen huonolla menestyksellä aitaustakin aikaisemmin laitettiin. - gomlä
Kunnalla ei oo rahaa mihinkään, mutta kokoajan uutta asfalttia tungetaan jokapaikkaan vaikkei tarve edes olisi. sitte niille oikeesti paskassa kunnossa oleville teille ei tehdä mittän. Vitun putinit tuollakin päättävät...
- jalankulkija
onko se auto pakko saada siihen oven eteen parkkiin? Ihan hyvä vaan että koittavat estää holtitonta parkkeeraamista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609077IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126299Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661380Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.791005Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut61889Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696