Salolainen hysteerisenä radiossa

vältti puhumasta Maidanin kaappauksesta, MH 17:n ampumisesta, Kiovan hallinnon natsimielisistä jne..
975
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Pertti uskoi kaiken mitä Kiova on viestittänyt kun taas Jussi Niinistö sentään uskalsi kritisoida myös Kiovan ja siten myös lännen uutisointia. Samoin Salolainen ei meinaa millään tajuta että myös lännestä tulee kriittistä arviota lännen valtavirtamedian uutisoinnista.

Äänestä
  • Niinistö olisi voinut suoremminkin sanoa että suuri osa lännessä julkaistusta Ukrainan uutisoinnista on paljastunut nyttemmin humpuukiksi.

    Äänestä

Salolaisen hermostuminen johtuu siitä että hän Putin ei suostukaan olemaan lännen sylikoira.

Äänestä
  • Pertille on tullut järkytyksenä että Venäjällä on oma ulkopolitiikka sekä halu että kyky puolustaa intressejään. Niinhän USA myös tekee. Onko Salolainen naiivi?

    Äänestä

  • V.P.Lehto kirjoitti:

    Pertille on tullut järkytyksenä että Venäjällä on oma ulkopolitiikka sekä halu että kyky puolustaa intressejään. Niinhän USA myös tekee. Onko Salolainen naiivi?

    Kaikkihan ne lännessä haluaa että Venäjällä ei olisi omaa ulkopolitiikkaa. Vain USA:lle sallittaisiin oma ulkopolitiikka.

    Äänestä

  • V.P.Lehto kirjoitti:

    Pertille on tullut järkytyksenä että Venäjällä on oma ulkopolitiikka sekä halu että kyky puolustaa intressejään. Niinhän USA myös tekee. Onko Salolainen naiivi?

    Ei ole pelkästään naivi vaan myös antisemitistinen joka väitti maailman tai USAn olevan juutalaisten määräysvallassa. Haukkuu venäjää ja myös USAta taitaa olla lisäksi vielä tyhmäkin.Ottaisi vielä Ruotsin ja ruotsinkieliset mukaan haukkumiseen niin kaikki olisi siinä.
    Hän voisi vielä yrittää maakuntien välistä sotaa ja eripuraa,

    Äänestä

ollaan siirrytty aikaan jolloin Usan valheista ei haluta puhua ja kaikki valheenpaljastajat luokitellaan Putinin trolleiksi. Esim Independentin Robert Fisk, huippujournalisti ja toimittaja on varmaan Salolaisen mielestä Pietarin trollitehtaan palkkalistoilla.

Pertiltä on mennyt hermot. Muistan Salolaisen jo siltä ajalta kun hän oli Lontoossa Ylen hommissa. Hän on anglofiili ja sisäistänyt "sisäisen herruuden" eli Usan hegemonian eli valtioterrorismin.

Äänestä

Natokiimasta tässä on vain kyse.

Äänestä

Kanerva kävi siellä Kiovassa tutkimassa asiaa ja totesi, ettei siellä ole natseja!
Ovat muuten kasaarijuutalaisten jälkel'isiä, noiden kasakoien, jotka kääntyivät juutalaisuuteen ja sitten Kristityiksi, ja perustivat Unitaarikirkon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


gjjjcjlj kirjoitti:

vältti puhumasta Maidanin kaappauksesta, MH 17:n ampumisesta, Kiovan hallinnon natsimielisistä jne..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu