Suomi petti sotaveteraanit

Strategisia saaria, sekä tontteja myydään venäläisille.

Väestönvaihto kehitysmaalaisiin vain kiihtyy.

Eivät malttaneet edes odottaa, että sotaveteraanimme olisivat kuolleet ensin, etteivät olisi joutuneet tätä näkemään.
1291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Sanoppa muuta on raskasta katsella heidän ilmeitään!

Äänestä
  • Sotaveteraanit vastustavat natoa ja arvostavat LIITTOUTUMATTOMUUTTA. Kukaan kerran sodassa ollut, ei halua nähdä sitä uudestaan.

    Veropakolaiseliitin asebisneksiä ja jenkkien sotia, ei aleta nettomaksamaan.

    Se on jyrkkä EI natolle nyt ja ikuisesti.

    Veroparatiisit on suljettava, veropakolaiseliitti on laitettava verotukseen ja yht.kuntavastuuseen.

    Äänestä

  • PersIslamKokKepuBoik kirjoitti:

    Sotaveteraanit vastustavat natoa ja arvostavat LIITTOUTUMATTOMUUTTA. Kukaan kerran sodassa ollut, ei halua nähdä sitä uudestaan.

    Veropakolaiseliitin asebisneksiä ja jenkkien sotia, ei aleta nettomaksamaan.

    Se on jyrkkä EI natolle nyt ja ikuisesti.

    Veroparatiisit on suljettava, veropakolaiseliitti on laitettava verotukseen ja yht.kuntavastuuseen.

    Suomen poliisin edustaja "PersIslam" esittäytyy muka sotaveteraaniemme edustajana vastustamassa NATO:a.

    Äänestä

Päättäjät kuvittelevat keksineensä, sen " Sammon " joka tuottaa riihikuivaa rahaa?
Tarkoitan, että miten sosiaalitukia verottamalla voi tienata ja maa rikastua?
Ne sosiaalituet kustannetaan verorahoista ja ne pienenevät, kun sen tuotavan työn määrä on vähentynyt. Suomessa on jo 500000 työtöntä ja syrjäytyneet 60000 päälle, niin maa ei tarvitse yhtään enää elätettäviä verorahoilla. Että silleen

Äänestä

Yhtä hyvin voitaisiin väittää, että sotaveteraanit pettivät Suomen, kun panivat alulle suuret ikäluokat, kirjaimellisesti. Nyt ollaan kuilun partaalla, kun eivät työt eivätkä rahat riitä ja lisää vaan kurjuutta jaetaan.

Äänestä

Porvarithan olivat tuossa muutama vuosi sitten, kovassa etukenossa myymässä Suomea Venäjän äärioikeistolle, nyt on sitten toinen ääni kellossa, kun pitäisi natottaa ja koettaa tehdä Suomesta Jenkkien sotatanteretta. Koettakaa nyt vähitellen päättää, millä puolella keikutte.

Onneksi selkeä, suuri enemmistö Suomen kansasta puolustaa Suomea, eli LIITTOUTUMATTOMUUTTA = RAUHAA.

Äänestä

Eivät kaikki ehtineet kuolla, ja joutuivat vielä alun tälle tuholle näkemään.

Äänestä

äärioikeisto natottaa ja myy suomen nopeimmin tarjoavalla
stubelo on myyntikierroksella parhaillaan

maahan haalitaan pascoja ydinvoimaloita ja pässi- luopiot luulee, että siitä saadaan myytävää sähköä.
Voiko typerämpäää ideaa olla!?!?!?

Meillä laukkaa jo nyt radioaktiivisia villieläimiä pitkin metsiä, pitääkö tänne saada vielä lisää miiluja?

Voi vlvein perkcele miten tyhmä hallitus
stubelo on pelle näyttelijä
täysin taidoton imitaattori

JA TAKUULLA MENETTE ÄÄNESTÄMÄÄN KUN TULEE VAALIT

ÄÄNESTÄ KOKOOMUS OPPOSITIOON

SUOMI ITSENÄISEKSI
SUOMI LIITTOUTUMATTOMAKSI
MAMUJA VÄHEMMÄLLE
TIUKEMPI MAMUPOLITIIKKA

Naapurin kanssa voi käydä kauppaa, mutta ei niille kaikille voi maksaa jäsenmaksuja

Äänestä

Suomen maalaisethan saivat aikoinaan kohtuuttomia summia karjalaisille luovuttamistaan elinkelvottomista maapalstoista. Ilmeisesti nyt nämä samat maalaiset ovat huijanneet venäläisiä samalla tavalla.

Äänestä

On varmasti raskas mieli sotaveteraaneilla, ei voi muuta kuvitella. He uskalsivat olla suomalaisia sentään ja olivat suomalaisia, fiksuja suomalaisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näinkö maksamme velk kirjoitti:

Strategisia saaria, sekä tontteja myydään venäläisille.

Väestönvaihto kehitysmaalaisiin vain kiihtyy.

Eivät malttaneet edes odottaa, että sotaveteraanimme olisivat kuolleet ensin, etteivät olisi joutuneet tätä näkemään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu