matti on vähän tyhmä

matti vanhanen on minun mielestä suomem kolmann-
neksi tyhmin pääministeri. tyhmin on anneli ja toiseksi tyhmin on esko aho. mutta tyhmempi kuin pääministeri on hänen isänsä. mä en ymmärrä miten
kenelläkään voi olla tommoset vääriksi todistetut
ajatukset. eikä keskusta ole pitänyt vaalilupauk-
siakaan. vanhanen pitäisi saada pois vallasta.
5538
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Paljonko on ÄO ja millainen on koulutus, ettet vain ole tohtorismies.

Äänestä

mutta, jos Vanhanen olisi sosialisti, niin johan pitäisit miestä viisaana. Näyttää tuo tyhmyyslistasi menevän vain poliittisen taustan mukaan. Pidät tietysti Lipposta suurena ajattelijana..

Äänestä

Heipä hei fiksu Ahti

Älä puhu pötyä. Matti on komea ja fiksu.
Matti on komeampi ja fiksumpi kuin joku muu.
Matti on melkein ensimmäiseksi fiksuin pääministeri. En nyt muista kuka oli fiksuin.

Eläilepä fiksusti Ahti

Äänestä
  • ...

    Äänestä

  • t.i.ruskeepaa kirjoitti:

    ...

    Meni täysin överiksi tuo sinun korkeatasoinen kirjoitukseksi.?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ahti kirjoitti:

matti vanhanen on minun mielestä suomem kolmann-
neksi tyhmin pääministeri. tyhmin on anneli ja toiseksi tyhmin on esko aho. mutta tyhmempi kuin pääministeri on hänen isänsä. mä en ymmärrä miten
kenelläkään voi olla tommoset vääriksi todistetut
ajatukset. eikä keskusta ole pitänyt vaalilupauk-
siakaan. vanhanen pitäisi saada pois vallasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu