Seven kalastaa Moresta!

Sallittua!?!

Seven kalastaa jälleen hyvin voimakkaasti Natures/More jakelijoita mukaan Turku,Pori,Vaasa,Tampere,Hki akselilla! Mukaan on lähtenyt tosi nimimiehiä ja naisia. Tuntuu olevan nyt kova meininki. Itse olen luovuttanut Moren osalta, mutta en Seveniinkään ole syttynyt. Mutta nyt, kun kuuluisa Edward Lundbrock on tulossa Sevenin toimitusjohtajaksi vuoden akusta, niin miten Moren käy? On kuumat paikat poijilla!

15

2634

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • verkkosukka

      on kuitenkin nimeltään Edward Ludbrook. Menee mukaan sinne mistä rahaa tarjotaan, ei mitään sen kummallisempaa.

    • Minä vaan

      Muistaakseni 2003 kesällä Natures laittoi kaikille tiedotteen, jossa siunattiin kyseinen Seveniin siirtyminen. Onko jollakin tallessa tiedote? Nyt kun käytämme nimeä MORE on ehkä jotain sekaannusta??? Sekaannusta on kyllä nyt niin monessa asiassa ollut viimeaikoina, että ei voi kuin ihmetellä.

      • täh??

        siis puljut vaihtaa nimeensä et saisivat uusia asiakkaita, kun edellisen nimen pohjalt toiminnalta on mennyt uskottavuus vai? huh huh!!


      • Kasper
        täh?? kirjoitti:

        siis puljut vaihtaa nimeensä et saisivat uusia asiakkaita, kun edellisen nimen pohjalt toiminnalta on mennyt uskottavuus vai? huh huh!!

        Ei taida olla kaveri ihan perillä hommasta. Nimeä ei vaihdettu vaan perustettiin uusi yritys, uudet tuotteet, uusi johto, UUSI YRITYS. Kaikki ketkä halusivat mukaan Seveniin Naturesin organisaatiosta oli vapaat vaihtamaan siihen Natursin suostumuksella. Natures jakelijoita kouluttaa tällähetkellä organisaatio nimeltä More4You. Eli aikaisemmin oli Team Global Express jonka perustajat ja johtajat ovat perustaneet ja rakentaneet Sevenin. Ei oo tehty mitään nimen vaihto leikkiä saadakseen tuotteita kaupaksi ku ei oo samat tuotteet edes kysymyksessä.


      • Etkö...
        Kasper kirjoitti:

        Ei taida olla kaveri ihan perillä hommasta. Nimeä ei vaihdettu vaan perustettiin uusi yritys, uudet tuotteet, uusi johto, UUSI YRITYS. Kaikki ketkä halusivat mukaan Seveniin Naturesin organisaatiosta oli vapaat vaihtamaan siihen Natursin suostumuksella. Natures jakelijoita kouluttaa tällähetkellä organisaatio nimeltä More4You. Eli aikaisemmin oli Team Global Express jonka perustajat ja johtajat ovat perustaneet ja rakentaneet Sevenin. Ei oo tehty mitään nimen vaihto leikkiä saadakseen tuotteita kaupaksi ku ei oo samat tuotteet edes kysymyksessä.

        Naturesin verkostoa ei kouluta More For You vaan edelleen LDG ja TGE!
        Suunnitelma oli, että MFY olisi markkinointiryhmän nimi, mutta hätiin on taas kutsuttu LDG(rosvojoukko!) ja TGE!!!


      • "objektiivinen"
        Etkö... kirjoitti:

        Naturesin verkostoa ei kouluta More For You vaan edelleen LDG ja TGE!
        Suunnitelma oli, että MFY olisi markkinointiryhmän nimi, mutta hätiin on taas kutsuttu LDG(rosvojoukko!) ja TGE!!!

        Kerroppas nyt Leea kaikelle kansalle miten LDG on rosvojoukko ja TGE = !!!


    • mukana

      Olen myös mukana Sevenissä!
      organisaatiossa paljon liittymiä!
      ei lyö leiville Natures on parempi.

      • Ei Natureskaan/MORE

        Ei lyö leiville. Pysykää vaan Sevenissä. Tai vaihdetaan taas nimmari!


    • osturt

      on kaikki sallittua, eiks ne niin mene,
      itsekin kalastelen flpn porukkaa omaani

      • Ivana

        Mä olen jo kalastellut jonkin aikaa Moresta! Hyvä saalis - vähällä työllä. Niinhän heitä on opetettu!


    • Ei toimitusjohtajaa Sevenillä

      Lundbrockin tulo Sevenini toimitusjohtajaksi vuoden vaihteen jälkeen on vain Sevenin ylimmän johdon liikkeelle laskema perätön huhu. Jos tämä pitäisi paikkaansa, olisi kai Lundbrock niin sanonut ja mitä järkeä siirtää nimitystä vuoden vaihteen yli? Miksi Seven toimisi ilman toimitusjohtajaa puoli vuotta, kun seuraaja on jo siis muka valittu?

      Ettekö te ikinä haista palaneenkäryä? Kun Lundbrock nimitettiin, otettiin käyttöön nimitys "kapteeni". Ilmeisesti olette katsoneeet liikaa avaruus sarjoja, kun kuvittelette että kapteeni on sama kuin ylin johtaja eli toimitusjohtaja.

      Yritykissä ei ole kapteeneja. Kapteeneja on laivoissa, armeijoissa, lentokoneissa ja avaruusaluksissa. Onko Seven avaruusalus?

      • kyllä

        On...seven on täys UFO!


    • Pettynyt

      Ihan oikein Morelaisille! Ovat niin itseään olleet täynä. Eivät näe metsää puilta! More on ihan alamudissa ja sitä vaan hehkutetaan, ainakin täällä pohjoisessa! KAIKKI KALASTAA NYT MORESTA:)

    • Jutta

      Jos joku huolii Natures Own/More jengiä niin ottakoon ihmeessä mukaan!

    • Maisteri

      Talle osaa verkostomarkkinointikeskustelua myonnamme kuukauden erikoismaininnan. Erilaisia sanalyhenteita lienee naissa muutamassa kirjoituksessa puolisensataa. Kaikki toistaan arvokkaampia ja luotettavampia ja kaiken nuppina viela joku velho Lodbrook, jonka kirjoitusasusta ei tosin olla varmoja eika siita, asuuko mies maassa vai ulkoavaruudessa.

      Vaan ei muuta kuin tyontakaa rahaa naihin, uskokaa, yllyttakaa toisianne, kiistelkaa, vaihtakaa, kalastelkaa, mita tahansa, etta tama keskustelu jatkuisi ja olisi viihdyttavaa lukemista naina ankeina aikoina. TV:n katselun lopetin aikoja sitten, kun loysin taman keskustelufoorumin. Lisaa, kiitos!

      Akateeminen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      3998
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2881
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2302
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1311
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      899
    6. Mitä sun kaltainen ihminen tekee tämmöisessä paikassa?

      Et kuulu tänne?
      Ikävä
      131
      875
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      834
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      811
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      746
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      740
    Aihe