Ihan freesi ilma ulkona! Miten kukaan voi olla täällä forumilla happamana kirjoittelemassa, kun ulkona voi käydä freesaamassa itsensä ihanan syksyisässä säässä!
Ihana aikaa!
Ihanan syksyistä!
12
225
Vastaukset
- ONNEKSI KESÄ OHI
Olen samaa mieltä kanssasi, aivan fantastista tämä syksy. Ja vielä lisäksi on tulossa ihana talvi, valkoinen lumi ja pakkanen. HURRAA.
- Bundy.81
Itteeni ahdistaa valtavasti. Bentsojakaan ei viittisi jokapäivä syödä.
- syksy ok
Mikä sua ahdistaa? Tuleva syksykö? Mä pidän alkusyksystä mut se loppusyksyn pimeys ja vesisade ei niin mukavaa aikaa.
- Oma moka
Ajattelu on siitä mielenkiintoinen ja hyvä laji, että sillä voi vaikuttaa omiin asenteisiinsa, joten myös suoraan mielentilaansa ja tajunnan tasoonsa. Jos ahdistaa, niin sinä ajattelet asioista väärin syystä tai toisesta. Muuta ajattelutapasi, niin ajattelutapasi muuttaa sinut.
- lunta syön talvella
Oli kuin ihana syksy tahansa, se ei tätä suomen kurjuutta ja nälänhätää vie pois.
Toisaalta on työttömän kannalta kiva kun ei tarvi lähtä pakkasaamuisin rämpimään tuonne lumikaaokseen ja järkyttävään pakkaseen, voi vaanolla lämpimässä kotona, ja herätä kun haluaa... tai nukkua koko päivän. Se on parasta, kerran viikossa jos kävis kaupassa niin muina päivinä ei tarvi sietää pakkasta ja varsinkaan niitä aamuja hrrrrrrrrr..
Se on parasta työttömänä.- Hölmö oot
Suomessa ei ole nälänhätää tai kurjutta. Tämän toki tiesit itsekin joten miksi väitit muuta? Vastaa heti!
Suomessa on vain hölmöjä, laiskoja ja omasta tahdostaan köyhiä (siis vain suhteellisesti köyhiä, joilla ei ole varaa uusimpaan iPhoneen) kuten yllä oleva kirjoittajakin, jolla tuntuu olevan aikaa ulostaa palstalle kaikenmaailman joutavuuksien töissä käymisen sijaan.
Surkea tapaus! Selitä heti mikset ota itseäsi niskasta kiinni! - Nyt Heti!
Hölmö oot kirjoitti:
Suomessa ei ole nälänhätää tai kurjutta. Tämän toki tiesit itsekin joten miksi väitit muuta? Vastaa heti!
Suomessa on vain hölmöjä, laiskoja ja omasta tahdostaan köyhiä (siis vain suhteellisesti köyhiä, joilla ei ole varaa uusimpaan iPhoneen) kuten yllä oleva kirjoittajakin, jolla tuntuu olevan aikaa ulostaa palstalle kaikenmaailman joutavuuksien töissä käymisen sijaan.
Surkea tapaus! Selitä heti mikset ota itseäsi niskasta kiinni!Selitä itse ja sassiin, että miksi sinulla on aikaa kirjoitella tänne keskellä työpäivää! Tätä on tapahtunut monesti! Et kai vain ole eläkkeellä ja sieltä käsin neuvot tätä aktivointiepistolaasi? Kaikki siis hyvin, kunhan ei itseä kosketa? Odotamme pikaista vastautasi!
- SELITÄ HETI!1
Nyt Heti! kirjoitti:
Selitä itse ja sassiin, että miksi sinulla on aikaa kirjoitella tänne keskellä työpäivää! Tätä on tapahtunut monesti! Et kai vain ole eläkkeellä ja sieltä käsin neuvot tätä aktivointiepistolaasi? Kaikki siis hyvin, kunhan ei itseä kosketa? Odotamme pikaista vastautasi!
Voi eikä! Miten kovat itkupotkuraivarit päätit vetäistä netissä! Huomaa kyllä, että osuin jäbää todella arkaan paikkaan nyt! Voi eikä, eihän nää sun rage oo enää todellisiakaan.
Selitä heti käytöksesi ja sassiin sittenkin!
- Freesaantunut
Yeap, kyllä vuodenajat ovat suuri rikkaus. Kevät ei olisi niin kirkas ja kevyt, ellei talvi olisi niin pitkä ja 'pimeä'. Syksyn viileys ja kuulaus eivät olisi niin innostavia ja väreistä nautittavia, jollei kesä olisi lämmittänyt (liikaakin) ja suonut pehmeää vehreyttään luonnon täydeltä.
- Voi eikä!
Eihän tässä nyt vuodenajoista ollut kysymys, vaan nimenomaan syksystä. Yritä nyt ymmärtää...
- Woi kyllä
Voi eikä! kirjoitti:
Eihän tässä nyt vuodenajoista ollut kysymys, vaan nimenomaan syksystä. Yritä nyt ymmärtää...
Eikö syksy ole vuodenaika siinä kuin kaikki muutkin? Ajattelin asiaa laajemmin, minusta se kuuluu ymmärrykseen.
Mun on pakko lähteä lenkille jo aamusta, kun hommattiin koira. Ilmainen, kun se ei metsästä. Jäätikkökelilläkin pitää lähteä ulos. Eläköön liukuesteet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m724274Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1003720Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363409- 512980
- 402468
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182409Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222162- 231816
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami141607Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?331592