Kepulaisten taidot...

Kainuun maakuntavaaleissa hylättyjen äänien määrä nousi poikkeuksellisen suureksi. Annetuista äänistä peräti 3,8 prosenttia jouduttiin hylkäämään. Maakuntavaalien osuus hylätyistä äänistä oli 1 286 ääntä.
=
Eivätkö ne Kepun luuserijuntit osaa edes äänestää... vastaan itse: eivät tietenkään osaa.
4236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...saada Kainuussa jotain aikaiseksi on olla vasurien ja demarien kanssa samoilla linjoilla, jos haluatte jotain hyvää tehdä niin kumppani on, kyllä sinä tiedät.

Äänestä
  • En allekirjoita tuota... mutta totta on,
    että Kokoomus on Kainuussa varsin pieni
    puolue. Kepu ei sitä ole - valitettavasti.

    Äänestä

Onhan tuo pöyristyttävän suuri hylkäysprosentti.

Äänestä
  • Nykyään ei koulussa käsialalla ole mitään merkitystä, eikä oikeinkirjoitusta edes opeteta ja lukemisenkin kanssa taitaa olla vähän niin ja näin. Tulevaisuudessa koululaiset eivät osaa näitä taitoja ja palaamme keräilytalouteen. Kainuussa varmasti ollaan tässä asiassa edelläkävijöitä! Lantalaiset luuserit tulevat perässä, vaikka kirjoitustaito onkin sieltä jo lähes kadonnut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rautalehti kirjoitti:

Kainuun maakuntavaaleissa hylättyjen äänien määrä nousi poikkeuksellisen suureksi. Annetuista äänistä peräti 3,8 prosenttia jouduttiin hylkäämään. Maakuntavaalien osuus hylätyistä äänistä oli 1 286 ääntä.
=
Eivätkö ne Kepun luuserijuntit osaa edes äänestää... vastaan itse: eivät tietenkään osaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu