Onko kellään kokemusta Pitäjämäellä sijaitsevasta Autoprofilin toiminnasta
http://www.autoprofil.fi/
Pitäisi löytää laadukas auton maalipinnan ja muutaman ruostekohdan
korjaaja . Merkkiliikkeestä kun kysyy (arvanette firman) , ollaan heti ehdottamassa vaikka auton koko-oven vaihtoa , eikä saa ostettua ao liikkeestä esim. oven alahelmaa, joka on erillinen oven osa.
Sitten on eräitä tämän alan liikkeitä, jotka tekevät vakuutusyhtiöille töitä ja rahastavat sen mukaan. Yksityisten töitä ei olla edes kovin hanakastyi ottamassa vastaan tai pistetään arvion mukainen hinta ilman sitoumusta, mitä työt maksaisi.
Asiallisia vastauksia, kiitos.
Onko kokemusta Autoprofil palveluista
Monia autoja ollut
1
636
Vastaukset
- Ttalvi
On 4 vuotta sitten. Peruutin naapurinrouvan Yariksesta takapuskurin irti. Ihan pienesti repsotti. Maahantuojan hinta-arvio n 900€. J Alaiso teki sen katsellessamme:laittoi muovisia liittimiä tippuneitten tilalle ja kysyi "onko seittemänkymppiä liikaa"? Rouva putosi lähes pyrstölleen! Hieno kokemus kaikkineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843412
- 771357
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821339Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051000Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310952- 43859
- 95857
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78845Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835