en ole omasta mielestäni hahmottamiskyvyiltäni rajoitteinen, mutta sunnuntaina en kyllä saanut kunnon kokonaiskuvaa keidenkään aikaansaannoksista. huoneita oli kuvattu korkeintaan kahdesta eri kulmasta, joten oli vaikea päätellä, kenellä oli paras... pitäisiköhän niiden vaihtaa kuvaajaa ja leikkaajaa siellä vaikka ammattilaisiin?!
unelmakänpän uudet huoneet?
10
3334
Vastaukset
- hohhoijaa
Kantsisko mennä katsoo huoneita vaikka nelosen nettisivuille?? Mitä sä täällä itket!
- Sade
Kyseessä nyt sattuu olemaan tv-ohjelma, että kyllä siinä pitäis näyttää kaikki oleellinen ettei tarvitsis netissä käydä täydentämässä tietojansa.
- kuklfu
Tuskinpa oli kohteet valmiita, näytettiin vain niitä jotka jotenkunten oli! Muutenkin koko ohjelma on toteuttu ihan perseesti, siis huonosti!
Ei näytetä ollenkaan sitä suunnittelu vaihetta kun parit keskustelee mm. sisustuksesta. "Valmiita" kohteita ei näytetä juuri ollenkaan tai ei ainakaan kovin läheltä... Ja ne TOISTOT!! Mitä tapahtuikaan ennen mainoskatkoa! Kaikkihan me olemme unohtaneet sen viidessä minuutissa! ARGH! Silti sitä on "pakki" katsoa...
Tässä pari hauskaa kohtaa Seiska lehestä 42/2004. "Unelmakäpässä Pasista maalattiin kuva machomiehestä" AIJAA?! Mitähän ohjelmaa mä olen katsonut? Sehän on semmonen ruikuttava nyhverö! Kuvateksti: "Katjan ja Pasin viinitelineestä löytyy punaviinejä. Minä olen käynyt viinikurssin Etelä-Afrikassa, Katja kertoo" Viiniteline joka kuvassa näkyy (siis heidän oikeassa kodissa) on sijoitettu oikeaoppisesti patterin viereen ikkunan alle. Eli juuri niinkuin viiniä pitää säilyttää, viileässa ja pimeässä. Naurettavaa sakkia!- machomies
Joo, toi Seiskan juttu oli aika hauska. Pasiko muka machomies? Jos joku noista pareista on machomies niin se on Antti, homoudestaan huolimatta, tai ehkä just sen takia.
- Taina
Samaa mieltä. Ei se missään ole käynyt, muutenhan se tietäis senkin!! Ja macho muka, ruikuttava mies ja läski akka! Mitä ne toisissaan näkee? Siks ne varmaan onkin yhdessä! Ja hyvä niin, ne ovat varmaan onnellisia!
- sarfer
Taina kirjoitti:
Samaa mieltä. Ei se missään ole käynyt, muutenhan se tietäis senkin!! Ja macho muka, ruikuttava mies ja läski akka! Mitä ne toisissaan näkee? Siks ne varmaan onkin yhdessä! Ja hyvä niin, ne ovat varmaan onnellisia!
Se mies välittää siitä naisesta aivan selvästi ja se nainen on naisellisen pyöreä,paremman näköinen kuin luuperse anorektikot!!
- ihmettelijä
Joo samaa mieltä tosta kuvauksesta ja muustakin.
Se kauhee toistojen määrä myös ihmetettää.
Ootteko muuten panneet merkille että Heidillä ja Hekalla ei ole Missään makuuhuoneessa parisänkyä!!! Ainoastaan lastenhuoneita. Ei ihme jos parilla ei mene hyvin!!!!!- ei enää ihmetystä
se parisänkymakkari nimittäin,uusi syy huonolle åarisuhteelle,please?
- pppppp
typerää, kun ne on sellaisia kolmen sekunnin pätkiä huoneista, ei ainakaan itelle ole jäänyt kokonaiskuvaa mistään kämpästä, eikä muista, mitä kukakin pari on tehnyt..muuten olisi huippuohjelma.
- dementiaako...
Ja sitten kun kerrotaan voittaja, ei enää näytetäkään sitä voittajan tuotosta... Näyttäisivät eli kertaisivat sitten vielä edes pari sekuntia, kun en ainakaan minä muista, minkä nimiset tekivät mitäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2697107Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat643829Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2613118SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden521869Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä11337Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31202Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51067- 1011013
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja40962Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.0941