Tämä on profetia ja aika näyttää tapahtuuko.....
http://www.lopunaika.com/profetioita/tauno-rantalan-profetia-v-1999/
http://www.lopunaika.com/profetioita/tauno-rantalan-profetia-v-1999/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
"Suurimmaksi osaksi nämä nykyprofetiat ovatkin oman sieluelämän tuotetta, näitä ns. profeettoja ja heidän sanomaansa kun vähän lueskelee, niin ne ovat kaikki samankaltaisia.
Ensin on kansakunnan syntien selkkaamista ja lopussa hunajaa ja lupauksia.
Raamatullisen profetian luonne ja sisältö puuttuu täysin, profetiat Raamatussa korottavat aina Kristusta, Pyhä Henki ei toimi koskaan tätä Jumalan Sanan ilmoittamaa periaatetta vastaan."
Rantala puhelee omia pelkojansa ja Suomi Ryssä profetiat ovat aina tapetilla.
Rantalan sanomat on Rantalan omaa satua. Vaikka ne totetuisivatkin, Rantalan sanomat eivät ole Jumalan Hengen antamia.
Minulla ei ole tietoa , mutta onko sinulla tietoa siitä etteivät Rantalan profetiat ole Jumalasta . Minulle tämä on ensimmäinen , jonka luin.
Minulta ei kysytty, mutta vastaan silti.
Viestin alusta puuttui yksi tärkeä elementti, eli sanoman tuoneen hengen koetteleminen.
Tällä tapaa: http://www.netikka.net/mpeltonen/trust.htm
(onkohan jo 15. kerta kun jaan tämän linkin täällä :) )
Toinen mikä ihmetyttää on tuo tuhon lietsominen. Ilmestyskirjassa myös on toki mainintaa valtavista tuhoista, sodista, jne, mutta miksi sitä pitää oikein erikseen vielä lietsoa? Ettekö te usko Jeesukseen? Pelkoko ihmiset pitää ruodussa? Tunnekuohut? Tapahtukoon ympärillä mitä tahansa, rukoillaan vaan me että "Tapahtukoon Isä Sinun tahtosi".
Sitten kun näitä lopun ajan tuho-profetioita on pal-jon, ja niissä on aina hieman eri asiasisältö (esim tämä vrt. tukholmaprofetiaan), eli ainakin kahta-kolmea eri pääsisältöä, niinpä on pakko päätellä että ainakin puolet/kaksi kolmasosaa voi hylätä suoralta kädeltä koska ne kumoavat toisensa.
>>Tämä on osa Jumalan rangaistusta, kun olemme menneet Euroopan unioniin.>>
^ tätä kuulee paljon. Mutta eikös oikeasti tuomio tule vasta kun Jeesus tulee? Mitenniin Suomi olisi yhtäkkiä niin super-yyper-hyper tärkeä ja suuri maa, että juuri se ottaisi köniin ennen esim USA:ta? Mikä ihme erikoisvastuu meillä muka on? Ei me olla maailman napa? Kaikkia maailman muitakin maita pitäisi rökittää sitten ihan kunnolla, joka kaikissa on tehty päin mäntyä? Vai onko Suomi Jumalalle jotenkin erityisen rakas, että pitää kurittaa eniten? Ei kai Jumala nyt tällä tavalla muita sorsisi, mentäisiin siinä asiassa jopa Israelin edelle.
^ (Tästä en todellakaan ole ihan varma, voin olla väärässä. Aika näyttää)
Profetiassa ei myöskään mainittu Jeesuksen ristintyötä, eikä siinä siis ollut tippaakaan evankeliumia. Vaikea uskoa että se on Herralta.
Tärkeä fakta on myös se, että monissa ja suorastaan harhaisissa piireissä on tätä sodan vouhotusta ollut paljonkin.
Myöskään samoissa yhteyksissä paljon poristua ja profetoitua uskovaista päättäjäkaartia (joka vissiin myös kumoaisi omalla olemassaolollaan tulevan "uhan(?)" ) ei kaikesta huolimatta ole ilmestynyt eduskuntaan.
Täytyy siis sanoa, että en usko että monikaan näistätuhhohypetyksistä on Jumalasta. Tarkemmin sanottuna: en usko että profetian tuonut henki on Jumalan lähettämä henki, huolimatta siitä pitikö mikään profetiassa sanottu asia paikkaansa.
Eli voihan myös olla että jokin sota todella joskus tulee, en siis kiellä sitä, mutta muistakaa että myös väärät henget tietää oikeita asioita, ja saa ihmisiä koukkuun sillä tavalla.
Että ne henget, koetelkaa....
Tauno W. Rantala on oikea ras-putininin profeetta ja hänen neuvonantaja.
Tuollaisista putinit saavat ahaa-elämyksen ja voivat vedota että sehän oli tähtiin kirjoitettu ennustus.
Rouva Jumala vastasi rukoukseen. Tuli sisäinen rauha.
Ihme porukkaa palstalla.
Ateismia.