Oi Teemu, oi Teemu!

Faktaa.

Onhan Teemu lasten "ystävä", sillä lahjoitukset lapsille ovat kummina olleet niin olemattomia, ettei niitä ole kehdattu edes julkaista. Kaikki isommat on julkaistu mm. Cheekin lahjoitus. Teemu on lapsille kuin hihhuletten Jumala, joka parantaa lapsia pelkästään käymällä lastensairaalassa poseeramassa kuvaajille suurena hyvätekijänä.

Teemulla on sen sijaan lapsia miljoonia kertoja tärkeämpi harrastus, eli noin 50 autoa, joista osa Ferrareita ym. luksus autoja, joita hän rakastaa yli kaikea, mikä on jo sairauteen viittaava piirre. Tottakai Teemu saa tehdä miljoonillaan mitä lystää, onhan kiekon lätkiminen maaliin todellla "tärkeää", niille muutamille maille joissa lätkää yhtenä lajina pelataan. Maailmalaajuisesti jääkiekko on kuitenkin vain pikku laji ja suosion häntäpäässä. Teemu on suuri teeskentelijä ja itsekäs despootti, jota hyeenalauma seuraa niin kauan kun miljoonia ja makeaa elämää Teemun perässä ryömiessä riittää.

2

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jeps!

      Totta turiset. Teemusta olisi tullut hyvä näyttelijä Kansallisteatteriin.

    • Selänne fani

      Ihailen Teemua. Tehkää sama perässä mitä Teemu on tehnyt. Kyllä on kovaa duunia.
      Nyt kun Teemu on jatkuvasti julkisuudessa-ja vanhemmat jo ikäihmisiä ja sivistyneitä-niin voisiko olla sovinnon paikka. Teemu kohtaa oikean isänsä ja äiti ja Ilmari-isä kaikki ovat samassa kuvassa.
      Tämä Teemun isäksi kerrottu TuTo pelaaja sai oman pelipaitansa jäähallin kattoon, mutta oli jotenkin vaisu tilaisuus. Olisipa Teemu ollut paikalla!
      Selänne on saanut huippugeenit ja Ilmari-isä on pitänyt kovaa kuria että Teemu on tehnyt töitä menestyksensä eteen. Mielenkiintoista että onko Paavo-kaksoisveljellä eri isä? Vielä lisää mielenkiintoa tuo se. että Jenkeissä arvellaan Kariyan olevan Selänteen esikoisen isä?
      Kun kerran julkisuudessa ollaan, niin mitä sitten, inhimillisä ihmisiä me kaikki ollaan: toiset vaan on miljonäärejä. Itse ihailen heidän koko perhettään, Liisa-äitikin on ollut nuorena todella viehättävä. Ja Sirpa on kaunis ja mukava.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      277
      2551
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2433
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      65
      1824
    4. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      29
      1666
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1608
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      56
      1532
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1386
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1268
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      75
      1068
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1059
    Aihe