Onhan Teemu lasten "ystävä", sillä lahjoitukset lapsille ovat kummina olleet niin olemattomia, ettei niitä ole kehdattu edes julkaista. Kaikki isommat on julkaistu mm. Cheekin lahjoitus. Teemu on lapsille kuin hihhuletten Jumala, joka parantaa lapsia pelkästään käymällä lastensairaalassa poseeramassa kuvaajille suurena hyvätekijänä.
Teemulla on sen sijaan lapsia miljoonia kertoja tärkeämpi harrastus, eli noin 50 autoa, joista osa Ferrareita ym. luksus autoja, joita hän rakastaa yli kaikea, mikä on jo sairauteen viittaava piirre. Tottakai Teemu saa tehdä miljoonillaan mitä lystää, onhan kiekon lätkiminen maaliin todellla "tärkeää", niille muutamille maille joissa lätkää yhtenä lajina pelataan. Maailmalaajuisesti jääkiekko on kuitenkin vain pikku laji ja suosion häntäpäässä. Teemu on suuri teeskentelijä ja itsekäs despootti, jota hyeenalauma seuraa niin kauan kun miljoonia ja makeaa elämää Teemun perässä ryömiessä riittää.
Oi Teemu, oi Teemu!
2
190
Vastaukset
- jeps!
Totta turiset. Teemusta olisi tullut hyvä näyttelijä Kansallisteatteriin.
- Selänne fani
Ihailen Teemua. Tehkää sama perässä mitä Teemu on tehnyt. Kyllä on kovaa duunia.
Nyt kun Teemu on jatkuvasti julkisuudessa-ja vanhemmat jo ikäihmisiä ja sivistyneitä-niin voisiko olla sovinnon paikka. Teemu kohtaa oikean isänsä ja äiti ja Ilmari-isä kaikki ovat samassa kuvassa.
Tämä Teemun isäksi kerrottu TuTo pelaaja sai oman pelipaitansa jäähallin kattoon, mutta oli jotenkin vaisu tilaisuus. Olisipa Teemu ollut paikalla!
Selänne on saanut huippugeenit ja Ilmari-isä on pitänyt kovaa kuria että Teemu on tehnyt töitä menestyksensä eteen. Mielenkiintoista että onko Paavo-kaksoisveljellä eri isä? Vielä lisää mielenkiintoa tuo se. että Jenkeissä arvellaan Kariyan olevan Selänteen esikoisen isä?
Kun kerran julkisuudessa ollaan, niin mitä sitten, inhimillisä ihmisiä me kaikki ollaan: toiset vaan on miljonäärejä. Itse ihailen heidän koko perhettään, Liisa-äitikin on ollut nuorena todella viehättävä. Ja Sirpa on kaunis ja mukava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771612Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031611Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869