Miksei kirkko oo täällä kuulolla?

pitäs olla

Miksi ei?

4

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • shauvgyy

      Kirkko suomi24:ssa vastaa yleensä vain sellaisiin ketjuihin missä aloittajalla on jokin todellinen hätä, kuten haluaa tehdä itsemurhan, miettii miksi on arvoton, on huonossa parisuhteessa tai huonossa ystävyyssyhteessa. Sellaisia on suomi24 täynnä, kaikkia ei edes ehdi huomaamaan saati niihin vastaamaan. Kirkko tällä keskustelupasltalla haluaa oikeasti auttaa näkemään että on toivoa paremmasta, joku kuuntelee/välittää, saa apua ja näkemään myös että meissä on sisäistä voimaa muuttaa asioita parempaan suuntaan.

      Tämä on lähinnä kai paikka missä voi kirjallisesti sanoa asiansa ja ajatellen että ylempivoima/Jumala/Jeesu (mitä sanaa ikinä käyttääkään) kuulee ja antaa anteeksi.

    • lihapiha

      täällä ollaan mitä asiaa?

    • Tavallinen pappi

      Kyllä kirkon pitäisi Raamatussa ilmoitettua Jumalan tahtoa noudattaa.

      Vaikka Jeesus opettikin lähimmäisen rakkautta, ei hän tarkoittanut, että Jumalan tahdon vastaista käytöstä pitää tukea, päin vastoin.

      On todella ihmeellistä, että kirkko sallii kaikenlaisen homokiihkoilun papistossa.

      Avioliitto on selvästi jo sanana määritetty ihmis-miehen ja ihmis-naisen väliseksi liitoksi. Jeesus ei tätä perus ohjetta koskaan kumonnut. Ei hän sallinut murhaamista tai pettämistäkään.

      Hän sanoi ihmisten tekvevän virheitä ja niistä pitää oppia. Seksi ja läheisyys ovat tämän maailman kiusauksia. Vääristä tavoista ja kiusauksista pitää voida pystyä kieltäytyä. Esim. homoseksuaalisuus.

    • partainen ukkeli

      Kirkko hännystelee ja nuoleskelee homoja, ei ehdi siksi tänne kuulolle. Ja kirkosta erot sen kun jatkuu.........

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1149
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      881
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      322
      644
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      641
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      114
      614
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      608
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      590
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      556
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      554
    Aihe