Nimimerkin "Syren" elokuussa 2014 näkemä näky

Näin näyssä ruumisarkun, jossa oli Yhdysvaltain lippu. Se ei näyttänyt siltä, kun haudataan joku sotilas, vaan kyseessä oli ikään kuin koko maa. Toinen kuva oli kirkosta, joka oli kaatunut maahan, ja se oli pölyn peittämä.

8

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juuri

      kerroin veljelle että Venäjä miehittää USA:n

    • Hehheijaa

      Höh. Kiina on asialla.

    • Näin tulee käymään, kuten "Syren" näki. Yhdysvallat tulee saamaan kovan tuomion synneistään. Ensin maa hajoaa eri osiin ja sitten se miehitetään Kiinan ja Venäjän toimesta. Monet kaupungit tuhotaan ydiniskuilla ja EPM-pommi lamauttaa kaiken sähkö- ja tietoliikenteen. Myös rajut luonnonkatastrofit koettelevat maata. Koko maa ikään kuin kuolee tai halvaantuu.

      Myös Jumalasta luopunut porttokirkko saa ankaran tuomion. Järjestäytynyt uskonnollisuus hajoaa. Jeesukseen uskovat kristityt, jotka ovat uskollisia Jumalan Sanalle, jatkavat toimintaa kotiseurakunnissa.

      • 317

        Se on kylläkin EMP-eli ydinpommin yhteydessä tapahtuva Elektromagneettinen pulssi joka tuhoaa kaikki sähkölaitteet, käristää ne poroksi.
        Maat palaa tekniikaltaan kivikaudelle.


      • pällipiho

        sairaalloiset on pihon fantasiat, oksettavaa


    • On tärkeää ymmärtää näissä näyissä, että kyseessä on varoitus, mitä voi tapahtua, jos yhdysvallat jatkaa luopumuksen tiellä. Näky siis kehoittaa Jeesuksen omia rukoukseen yhdysvaltojen puolesta. On myös huomattava, että näky ei kertonut mitään aikoja - nuo tapahtumat voivat olla pitkänkin ajan päässä, ellei kansa tee parannusta ja käänny. Mikäli kansa tekee parannuksen ja kääntyy, profeetallinen näky ei toteudu lainkaan.

      Joka tapauksessa näyn varoitus on ihan aiheellinen, koska Jumalan Pyhä Henki on toisaalla ilmoittanut Kiinasta: 'Varustaudu, valmistaudu, rakenna suuri laivasto, jolla voi mennä kauas, varusta aseet ja varustukset, joilla voi hyökätä kauas, ole valmiina silloin, kun oikea aika on.'

      Toisaalta myös se tukee tuota profetiaa, että kun lähi-itään nousee uusi suurvalta, josta Danielin kirja puhuu; silloin ei yhdysvallat ole enää mukana lähi-idässä Israelin tukena - se on silloin poissa laskuista tavalla tai toisella. Tuokin tapahtuma voi tietysti olla vielä pitkän ajan päässä, vaikka nykyiset lähi-idän tapahtumat lienevät tuon suurvallan synnytyskipuja tai esivalmisteluja.

      Jälleen kerran on tässäkin sanottava, että Jeesuksen omat voivat olla levollisella mielellä, Jeesus on meidän kanssamme, tapahtuu mitä tahansa maailmassa. Ole siis turvallisella mielellä, älä pelkää tulevaa, älä pelkää huomista, sinä olet turvakalliolla ja sinua kannattavat iankaikkiset käsivarret.

    • Entä Suomi?

      Yhdysvallatko ne vaan on luopumuksen tiellä?

    • Piankin

      Suomiko hurskas. Rangaistusta meillekin tulee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      104
      6684
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      370
      6264
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      3123
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      111
      2604
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      2256
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1814
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1673
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1395
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1350
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1237
    Aihe