Helsingin Kallion kirkossa otetaan käyttöön rippituoli Mikkelinpäivänä. Rippituolia voidaan käyttää yksityiseen rippiin silloin, kun kirkossa on pappi paikalla.
– Rippituoli ei ole velvollisuus vaan mahdollisuus. Pyhä on läsnä ja kirkko on pakopaikka maailman murheista. Rippituoli muistuttaa siitä, että kirkko on anteeksiannon paikka, pieni pala taivasta maan päällä, sanoo Kallion seurakunnan kirkkoherra Teemu Laajasalo, jonka pitkäaikainen haave rippituoli on.
Sielunhoitoa ja rippiä toteutetaan Kallion kirkon ohella myös muissa Kallion seurakunnan tiloissa jatkossakin.
(Kotimaa.fi)
Kallion kirkon rippituoli otetaan käyttöön
9
184
Vastaukset
Ehkäpä kopissa on salakuuntelulaitteet.
- Kysynpähän
Revitäänkö sielläkin peite päältä? Vai peräti vaattetko ufot vie?
Kysynpähän kirjoitti:
Revitäänkö sielläkin peite päältä? Vai peräti vaattetko ufot vie?
Käy kokeilemassa. Sinähän siinä uskovainen olet.
- En ufo-uskova
kekek-kekek kirjoitti:
Käy kokeilemassa. Sinähän siinä uskovainen olet.
kekek-kekek16.9.2014 15:07 2
Oli viime yönä sellainen hallusinaatio että joku repii peittoa päältä. Ensin jalkopäästä sitten toisesta päästä. Asun yksin ja ovi on aina lukossa, niin mikään oikea luonnollinen olento ei asialla voinut olla.
Epäufouskovaisena en tietenkään syytä asiasta humanoideja. Koska en usko kummituksiin en syytä asiasta kummituksiakaan.
Hallusinaatio siis.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12545294
- -jarmo-
Jep, ei enää väliä synneillä, koska Kallion kirkossa kaikki on katumattomana anteeksiannettu. hmm. kunhan kirkollisvero on maksettu.
- -jarmo-
...nii, ja parannuksen tekoon pyrkimättä.
- Ufo-uskoa
-jarmo- kirjoitti:
...nii, ja parannuksen tekoon pyrkimättä.
Ei enää väliä ufoilla. Luotsi piiloutuu uskovien selän taakse.
- Suojissa olen
Rooman malliin menään, niin että nuppi tutisee..
Suojissa. Komppaan sinua. Käsittääkseni jesuiitat operoivat lähes kaikkea. Sekä paavillinen että islamistinen uhka näyttäisivät olevan peräisin Vatikaanista. "Money talks."
https://1888.org/images/2013/05/23/11232/25523.jpg
"10 faktaa Vatikaanista"
https://www.worldslastchance.com/end-time-prophecy/10-facts-you-must-know-about-the-jesuits.html
Katson Luojamme antaneen meille internetin, jotta voisimme valistua monipuolisesti. Tunnetusti poliitikkomme vaikenevat.
https://www.google.fi/?gws_rd=ssl#q=jesuits and islam&tbm=vid
> Tammikuussa 1989, helluntaisurakunnan Talvipäivien aikaan, Herra ilmoitti eräälle Soinin helluntaiseurakunnan vanhimmistoveljelle, että pian Jumala antaa jollekin toiselle seurakunnan vanhimmistoveljistä ilmoituksen, joka koskee koko Suomen kansaa, ja tämä sanoma tulee antaa julkisuuteen. Noin kuukauden kuluttua eräs vanhimmistoveljistä näki valveilla ollessaan seuraavanlaisen ilmestyksen.
Hänen silmiensä eteen tuotiin Suomen kartta. Se oli ikään kuin pöydällä, jossa oli mullikka teurastusta varten. Kaksi teurastajaa aloitti työnsä ja paloitteli mullikan. Lihat asetettiin kahteen eri kasaan. Toiseen laitettiin syötäväksi kelpaavat, hyvät lihat ja toiseen huonot, jätteet ja sisälmykset. Sen jälkeen Suomeen tuli kaksi henkilöä ulkomailta, ja poistuessaan Suomesta peräjälkeen nämä vieraat veivät mukanaan syötäväksi kelpaavat lihat ja jättivät jäljelle vain arvottomat jätteet.
Mitä tämä ilmestys tarkoittaa?
Keväällä 1989 tulivat Suomeen vierailulle peräjälkeen PLO:n johtaja Jasser Arafat ja Rooman paavi. Molemmat vierailut saivat osakseen hyvin suurta huomiota tiedotusvälineissä. Vieraiden isäntinä toimi valtiovallan ja kirkon korkeinta johtoa. <
Loput täältä:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12397469
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812946Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka582338Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151747
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261709Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661327
- 591263
- 681253
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781203