Luonnonsuoje lähtee itsestäsi ja sinun valinnoista

merinovillakauppias

Valitsemalla vaatteet luonnon kuidusta, vastusta teollista tuotantoa. Esimerkiksi. valitsemalla merinovillavaatteet edesauta myös luontoa, koska luonnon villaa ei tarvitse pestä. Käytön jälkeen merinovilla tuuletetaan ja vaate on tämän jälkeen raikas, hajuton ja puhdas. Merinovilla on silkinpehmeä täysin hajuton ja antibakteerinen.

Tarjoamme verkkokaupassamme merinovillavaatteita, jotka ovat 100% paraslaatuista merinovillaa. " NO MULLESING"- tiloilta Australiasta. Valitettavasti korkealaatuista merinovilla saa vain merinolampaista, niitä on vain maaliman toisella puolella. Maahantuojamme tilaa tuotteet isoissa erissä laivarahtina.

Tuotteet on pakattu pahvipakettiin ja värit ovat luontoystävälliset. Tervetuloa keskustelemaan tänne ja tutustumaan sivuillemme. www.merinovillakauppa.fi

Terveisin Merinovillakauppias

5

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi mahoton

      No kaikenlaista hörhöilyä sitä onkin.

    • 338909oho
    • kerttuu123

      Oon 12-vuotias tyttö, joten en ymmärrä kaikkee mitä puhutaan ihan vielä. Mä haluun auttaa luontoo mun mielestä ois hyvä jos ihmisille avattais se juttu oikeesti kunnolla!
      Instagramin, twitterin, facebookin, kikin, whatsapin ja kaiken avulla levitettäis sanaa!. Suihkutettava deudorantti ei oo hyvä, se tuhoo ilmakehää joka on VAARALLISTA ja se ei auta hikeen. Rullattava deudorantti auttaa hikeen oikeesti!"

    • Alpakanvilla toimii ihan yhtä hyvin kuin merinovillakin. Meiltä löytyy kotikylästä alpakkatila ja sieltä hankittiin mummolle lapaset. Ovat kuulemma niin hyvät, että käyttää niitä kesälläkin.

      Alpakanvilla on vain aika kallista, joten kannattaa ostaa vasta sitten kun normivilla allergisoi (alpakanvilla ei aiheuta kutinaa) tai ei jostain muusta syystä halua lampaanvillaa käyttää. Alpakat ovat muuten suloisia. Ne ovat melko pieniä verrattuna laamoihin, eivätkä syljeskele yhtä usein - niitä pystyy rapsuttelemaankin jos ne saa houkuteltua heinillä lähemmäs.

    • Seästää luonttoo

      Eikö se soastuttas ihan hirvveesti luonttoo, jos tilloosin toeseltapuolelta moapalloo. Taejan kuitennii kasvattoo ihan oman lamppaan ja kehrätä villani ite, jos ee se sus pahalaenen kerkkii syyvä sitä lammasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      25
      3770
    2. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      542
      2762
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      53
      2290
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      212
      2261
    5. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1799
    6. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1540
    7. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      53
      1512
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1399
    9. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1261
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1204
    Aihe