HIV-pandemia ei olekaan Illuminatin salajuoni, voi mikä pettymys.
http://yle.fi/uutiset/tutkijat_jaljittivat_hiv-pandemian_alkupisteen_kaikki_alkoi_1920-luvulla_kinshasassa/7508378
HIV-pandemian alkulähde löytyi
11
153
Vastaukset
- hyväkin huono
Älä anna vasaraa naisen käteen.
- Pedon merkki
on juuri sitä ja lähitulevaisuudessa mistä Raamatussa kerrotaan ja hyvä ymmärtää.
Jeesuksessa on hyvä evankeliumi ja parasta jokaiselle ihmiselle. - Onkohan illuminaatit
tämänkin tutkimuksen rahoittaneet tai liekkö edes tutkittu vai pelkästään esittää joku jotakin kuten evoluutiota vailla totuutta edes vähäisimmässä määrin tässäkään asiassa.
Ihmisinä uskomme sitä ketä tahdomme, näin se menee ja autuaat uskovat Jumalaa ja Raamatun ilmoitusta ja Jeesus on Herra.
Tietysti paha on palkannut papistonsa myös Jeesuksesta esittämään penseää vain jos sitäkään. Suurilla palkoilla ei kannata kovin parannuksesta esittää tietenkään, tärkeintä että rahoitus säilyy veropohjaisena kuten Augustukselta annettiin. - >=3
Älkää tuomitko HIViä. Myös se on Jumalan luomus!
:3- Fiksu kreationisti
Kaikki virukset ovat alkujaan ironneita osia genomista, jonka sitten jonkun seikan vuoksi mutatioituvat.
Eli voit ajatella sitä niin, että HIV on tavallaan vähän niinkuin syöpä. - BlackNemo
Fiksu kreationisti kirjoitti:
Kaikki virukset ovat alkujaan ironneita osia genomista, jonka sitten jonkun seikan vuoksi mutatioituvat.
Eli voit ajatella sitä niin, että HIV on tavallaan vähän niinkuin syöpä.Hehe ja sinä arvostelet täällä tieteen tekijöitä ja tutkijoita...tuollaisella kommentilla! HahahahaHAHAHAHAHAA!! Ai saakeli tämähän oli melkein yhtä hauska kuin heittosi siitä miksi naisella ei ole partaa. Koska luolamies kiskoi siitä naisen luolaansa. Tokihan se oli vitsi, mutta niin taitaa tuo äskeinen heittosikin olla.
Fiksu kreationisti kirjoitti:
Kaikki virukset ovat alkujaan ironneita osia genomista, jonka sitten jonkun seikan vuoksi mutatioituvat.
Eli voit ajatella sitä niin, että HIV on tavallaan vähän niinkuin syöpä.Monia ajatuksia on virusten alkuperästä.
http://www.nature.com/scitable/topicpage/the-origins-of-viruses-14398218
- Fiksu kreationisti
Jotenkin hauska tämä hiv-epidemian leviäminen. Haluaisin osoittaa sympatiaa sitä sairastaville ihmisille, mutta kun fakta on kuitenkin se että 99% tapauksissa HIV:n leviäminen olisi voitu välttää avioliiton ulkopuolisia seksuaalisuussuhteita välttämällä.
- Farrenhum
HIV alkoi kun joku lähetyssaarnaaja nai apinaa. "fiksu" kreationisti vetelee taas lukuja hatustaan. Avioliitohan on ihan keinotekoinen keksintö..ilman sitä pärjää ja voi olla vähintään yhtä onnellinen kuin naimissa oleva.
- >=3
Farrenhum kirjoitti:
HIV alkoi kun joku lähetyssaarnaaja nai apinaa. "fiksu" kreationisti vetelee taas lukuja hatustaan. Avioliitohan on ihan keinotekoinen keksintö..ilman sitä pärjää ja voi olla vähintään yhtä onnellinen kuin naimissa oleva.
"HIV alkoi kun joku lähetyssaarnaaja nai apinaa."
Niin ei kylläkään todellisuudessa tapahtunut.
On se kyllä upeaa miten kreationistit osoittavat olevansa jälleen kerran täysin oikeassa. Turhaan tehtiin tutkimus, paljon halvemmaksi olisi tullut kysyä kreationisteilta ja luottaa heidän intuitioonsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827096Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380