Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyväkin huono

      Älä anna vasaraa naisen käteen.

    • Pedon merkki

      on juuri sitä ja lähitulevaisuudessa mistä Raamatussa kerrotaan ja hyvä ymmärtää.

      Jeesuksessa on hyvä evankeliumi ja parasta jokaiselle ihmiselle.

    • Onkohan illuminaatit

      tämänkin tutkimuksen rahoittaneet tai liekkö edes tutkittu vai pelkästään esittää joku jotakin kuten evoluutiota vailla totuutta edes vähäisimmässä määrin tässäkään asiassa.

      Ihmisinä uskomme sitä ketä tahdomme, näin se menee ja autuaat uskovat Jumalaa ja Raamatun ilmoitusta ja Jeesus on Herra.

      Tietysti paha on palkannut papistonsa myös Jeesuksesta esittämään penseää vain jos sitäkään. Suurilla palkoilla ei kannata kovin parannuksesta esittää tietenkään, tärkeintä että rahoitus säilyy veropohjaisena kuten Augustukselta annettiin.

    • >=3

      Älkää tuomitko HIViä. Myös se on Jumalan luomus!

      :3

      • Fiksu kreationisti

        Kaikki virukset ovat alkujaan ironneita osia genomista, jonka sitten jonkun seikan vuoksi mutatioituvat.

        Eli voit ajatella sitä niin, että HIV on tavallaan vähän niinkuin syöpä.


      • BlackNemo
        Fiksu kreationisti kirjoitti:

        Kaikki virukset ovat alkujaan ironneita osia genomista, jonka sitten jonkun seikan vuoksi mutatioituvat.

        Eli voit ajatella sitä niin, että HIV on tavallaan vähän niinkuin syöpä.

        Hehe ja sinä arvostelet täällä tieteen tekijöitä ja tutkijoita...tuollaisella kommentilla! HahahahaHAHAHAHAHAA!! Ai saakeli tämähän oli melkein yhtä hauska kuin heittosi siitä miksi naisella ei ole partaa. Koska luolamies kiskoi siitä naisen luolaansa. Tokihan se oli vitsi, mutta niin taitaa tuo äskeinen heittosikin olla.



    • Fiksu kreationisti

      Jotenkin hauska tämä hiv-epidemian leviäminen. Haluaisin osoittaa sympatiaa sitä sairastaville ihmisille, mutta kun fakta on kuitenkin se että 99% tapauksissa HIV:n leviäminen olisi voitu välttää avioliiton ulkopuolisia seksuaalisuussuhteita välttämällä.

      • Farrenhum

        HIV alkoi kun joku lähetyssaarnaaja nai apinaa. "fiksu" kreationisti vetelee taas lukuja hatustaan. Avioliitohan on ihan keinotekoinen keksintö..ilman sitä pärjää ja voi olla vähintään yhtä onnellinen kuin naimissa oleva.


      • >=3
        Farrenhum kirjoitti:

        HIV alkoi kun joku lähetyssaarnaaja nai apinaa. "fiksu" kreationisti vetelee taas lukuja hatustaan. Avioliitohan on ihan keinotekoinen keksintö..ilman sitä pärjää ja voi olla vähintään yhtä onnellinen kuin naimissa oleva.

        "HIV alkoi kun joku lähetyssaarnaaja nai apinaa."

        Niin ei kylläkään todellisuudessa tapahtunut.


    • On se kyllä upeaa miten kreationistit osoittavat olevansa jälleen kerran täysin oikeassa. Turhaan tehtiin tutkimus, paljon halvemmaksi olisi tullut kysyä kreationisteilta ja luottaa heidän intuitioonsa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      61
      1650
    2. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      29
      1275
    3. 85
      1108
    4. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      43
      925
    5. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      95
      878
    6. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      67
      855
    7. Humalassa autolla ajo.

      Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.
      Suomussalmi
      15
      809
    8. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      755
    9. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      131
      735
    10. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      116
      711
    11. Jäljitelmä Birginit

      Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      669
    12. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      80
      638
    13. Hurja pako Kuhmossa

      19 vuotias kaahasi humalassa jalkakäytävälle tänään. Kuka mitä häh.
      Kuhmo
      4
      632
    14. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      625
    15. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      43
      611
    16. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      590
    17. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      576
    18. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      568
    19. Hyvää yötä hurmuri

      Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä
      Ikävä
      25
      561
    20. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      33
      558
    Aihe