Muutos 2011-ainoa demokraattinen

TotuusEsiin.

Suomessa ei ole sananvapautta. Vihervasemmistolainen media on aivopessyt etenkin nuoret. Ilmastonmuutoksesta on tullut uskonto, vihreästä ajattelusta "ainoa oikea, hyväksytty" ajattelumalli.

Nykypolitiikan trendi on myös se, ettei uskalleta tehdä päätöksiä. Nykyiset ministerimme ja johtajamme odottelevat laman loppumista ajatuksella "sitten kun maailma pääsee eteenpäin, pääsemme me siinä vanavedessä." Hoi... Saksa on jo päässyt, samoin USA. Venäjän kanssa emme kohta enää ollenkaan kauppaa, kiitos EU:n. Siinä ne tärkeimmät kauppakumppanimme ovatkin. Olemmeko päässet mihinkään tästä lamasta vieläkään, vaikka muualla sitä kasvua jo onkin?

JA entäs sananvapaus? Muutos 2011 on puolue, joka haluaa mahdollistaa sen oikeasti tässä maassa. Ainoana puolueena. Muistakaa äänestää ainoaa rehtiä puoluetta!

1

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valeoppositiomme M11

      Älä jaksa öyhöttää, reino. Vihervasemmistoko Suomessa muka asiat päättää eikä kokoomusoikeisto? Ja se teidän sananvapaus, se on vain sitä että kansanryhmiä vastaan pitäisi voida kiihottaa ja uskonrauhaa loukata vapaasti. On teilläkin viholliskuvat ja prioriteetit. Pässit, äänestäisitte vaikka Itsenäisyyspuoluetta jos oikeasti haluaisitte asiohin radikaalia muutosta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22532
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      97
      9801
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      53
      7713
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      93
      6479
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      191
      6219
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      64
      5820
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      58
      5307
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5203
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      121
      4853
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4554
    Aihe