Muutos 2011-ainoa demokraattinen

TotuusEsiin.

Suomessa ei ole sananvapautta. Vihervasemmistolainen media on aivopessyt etenkin nuoret. Ilmastonmuutoksesta on tullut uskonto, vihreästä ajattelusta "ainoa oikea, hyväksytty" ajattelumalli.

Nykypolitiikan trendi on myös se, ettei uskalleta tehdä päätöksiä. Nykyiset ministerimme ja johtajamme odottelevat laman loppumista ajatuksella "sitten kun maailma pääsee eteenpäin, pääsemme me siinä vanavedessä." Hoi... Saksa on jo päässyt, samoin USA. Venäjän kanssa emme kohta enää ollenkaan kauppaa, kiitos EU:n. Siinä ne tärkeimmät kauppakumppanimme ovatkin. Olemmeko päässet mihinkään tästä lamasta vieläkään, vaikka muualla sitä kasvua jo onkin?

JA entäs sananvapaus? Muutos 2011 on puolue, joka haluaa mahdollistaa sen oikeasti tässä maassa. Ainoana puolueena. Muistakaa äänestää ainoaa rehtiä puoluetta!

1

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valeoppositiomme M11

      Älä jaksa öyhöttää, reino. Vihervasemmistoko Suomessa muka asiat päättää eikä kokoomusoikeisto? Ja se teidän sananvapaus, se on vain sitä että kansanryhmiä vastaan pitäisi voida kiihottaa ja uskonrauhaa loukata vapaasti. On teilläkin viholliskuvat ja prioriteetit. Pässit, äänestäisitte vaikka Itsenäisyyspuoluetta jos oikeasti haluaisitte asiohin radikaalia muutosta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4308
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      137
      3021
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2342
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      45
      2254
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1873
    6. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      91
      1832
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1586
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      22
      1539
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      148
      1384
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      32
      1200
    Aihe