Avattiin,hyvä.Mutta se liitymä joka ei johda mihinkään?Kylillä on arveltu että
maalaiset voivat poiketa ennen kaupunkiin ajamistaa etteivät sitten merkkaile
nurkkiin reviireitään kun pääsevät itse kaupunkialueelle??Tietääkö joku?
maalaiset voivat poiketa ennen kaupunkiin ajamistaa etteivät sitten merkkaile
nurkkiin reviireitään kun pääsevät itse kaupunkialueelle??Tietääkö joku?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Myöhemmin kun ympyrää laajennetaan tulee kulku siihen isoon ympyrään tästä liittymästä, ilmeisesti suunitelmat on vielä salaisia koska se vie puolet vammalasta.
Siihen tulee tulevaisuudessa pelastustie eli kiertotie niille jotka ovat syystä tai toisesta eksyneet reitille kohti tämän P**KAKYLÄN keskustaa ja huomaavat asian vasta tässä ympyrässä. Itse laittaisin kyllä varoituskyltit jo valtionteille joka suunnasta.
Toi oli kyllä hyvä! Pois Sastalamasta ja pian liittymä! Toisaalta nykyisinkin siitä voi ajaa ns. metsään, siellä lienee hyvä pasikuikka. Yleiset WC-tilat kun ovat Sastamalan keskustassa Vammalassa todella olemattomat? Kun kaupat ja ravintolat ovat kiinni esim. juhlapyhinä tai iltaisin jopa huoltoasemiksi luokiteltavat paikat, niin ohikulkija käynee puistossa pissillä, jos kaupungin keskustassa sattuu hätänsä hetkellä olevan.
Mulla on kaksi teoriaa että mihkä se nykynen, tarpeettoman näköinen liittymä tulee aikanaan johtamaan.
a) Vammalan Citymarketin kaukopaikoitukseen. Jos Rosimalan ristille ei autot mahdu kaupan pihaan parkkiin, niin voi poarkkeerata tänne. Bussilla pääsee ilmatteeks Cittarille 5 min. välein.
b) Ympyrästä lähtee Satosen ja sen elinkumppanin pian rakennettavalle palatsille johtava pihatie.
Joko se turha liittymä on avattu liikenteelle ?
Siitä liittymästä pääsee rakennettavalle kilpinokan sillalle jonka imbesillit hylkäsivät aikanaan kun valtio olisi sen rakentanut mutta kun ei ollut järkeä päässä hyväksyä siltaa vammalaan, haluttiin pitää vammala takapajulana jossa raskas liikenne menee läpi kaupunkin. Mitäs hyvää muuten miljoonalla eurolla olisi saatu sastamalaan? nimittäin muuta kuin vaneritehtaan sorvi eli ei se tyhmyys ole mihinkään kadonnut.